lietuviai – vagys?

gal mane įkvėpė ką tik matytas patriotiškas spektaklis, gal kaltas tiesiog per didelis tikėjimas žmonėmis, bet aš prisigalvojau visokių dalykų, prisiskaičius ir prisiklausius nuomonių apie “Iki” savitarnos kasas.
pakelkite ranką, kas galvojate, kad ta idėja yra kvaila, juokinga ar tiesiog dar vienas fiasko, kaip Zuoko oranžiniai dviračiai. ranką keliu ir aš.
žinot, už ką toj oranžinių dviračių situacijoj labiausiai gerbiau zuoką? už tai, kad jis tikėjo, jog mes galime būti tokie pat kultūringi, kaip vakarų europos piliečiai. deja, per dvi dienas dingę visi dviračiai parodė, kad tiek dar neužaugome.
dabar mums šansą įrodyti, kad jau esame kultūringi (kultūros sostinė, visgi), mums suteikia “Iki”. ir ką? mes juokiamės ir badome pirštais. ir taip parodome, kad patys netikime, jog galime tapti tokiais, kaip vakarų europos žmonės. netikime, kad lietuviai gali nevogti, neapgaudinėti. jei manęs paklaustumėte, ar gali – atsakyčiau “nežinau”. bet jei neduosime sau šanso – niekada ir nesužinosime. jei visada laikysime savo tautą vagimis – tokia ji ir bus.
kai pagalvoji, ar tik tai nebus viena svarbiausių priežasčių, kad esame tauta, nerandanti savo identiteto – nes netikime, kas esame kažko verti, kad galime kažkuo būti, kažkuo tapti, kažko pasiekti.

7 Atsakymų į “lietuviai – vagys?”

 1. septynisakau kalbėjo:

  šiaip, lenkuose tos kasos lyg ir pasiteisino. arba mane klaidingai informavo. turėtų ir čia pasiteisinti.
  galų gale čia ne valstybės sumanymas. didelė savireklama, o ir prekių už dyką nieks nedalins,

 2. m kalbėjo:

  kaip žinai, aš labai myliu Lietuvą ir niekur iš čia nenoriu važiuoti ir niekas man nepakeis mano meilės Lietuvai – tačiau nebijau pripažinti ir blogųjų savo meilės Lietuvos savybių. O viena iš tų savybių – taip, mūsų šalis yra vagių šalis.
  Tai vienas paprasčiausių sovietinių laikų dovanų, kurios liko mūsų tautiečiams – vogti, jei gali. Aišku, tai po truputį nyksta, labai gerai, kad kuo daugiau žmonių (tokių kaip aš) gali nevogti, o įsigyti už pinigus, tačiau iki visiško pasikeitimo dar toli toli. Ir tai ne požiūris į savo tautą – tai blogos tautos savybės pripažinimas :)

  P.S.: tą galiu pasakyti ne tik apie Lietuvą, o apie visas posovietines šalis.

 3. m kalbėjo:

  beje, komentaruose rašiau – nesu prieš, tiesiog manau, kad tai nebus į gerą.

 4. stb kalbėjo:

  Nekenciu lietuvishkos saviplakos seansu ir tokios saviplakos reklamuotoju. Prie ko cia lietuviu tauta? Tarybiniais metais jau buvo savitarnos parduotuviu ir veike jos visai gerai .Tiesa prekiu buvo tuomet mazoka.Tas tiesa. Koks burzujus papildytu, kad vogti tuomet, atseit, nebuvo ka. Buvo ka. Bet tokias mastais nevokdavo…Kalta ne tauta ,o SISTEMA. Dabartiniu metu ,kapitalistine. Ishgirtieji vakarai kolonizavo afrikas ir azijas ,kol musu Lietuvele buvo shimtus metu ujama svetimtauciu. Ir jie mums ne pavyzdys. Prituko ,dabar vaidina geriecius ir rodo pirshtais i mus.Kolkas matau tik skirtumu didejimo procesa: vieni tunka ir lenda uz saugomu privaciu tvoru, kiti palengva bomzeja. Kol sistema tai skatins,savitarnos ,sutinku, blogas sprendimas.

 5. stb kalbėjo:

  beje jeigu vogti ,tai tikrai milijonus kelis, i petrikus pirshtais nerodysime…o apie paskutini vpmarketingistu 2Giga litu bizniuka energetikoje valstybes saskaita ,ishviso truksta komentaru, puota maro metu…

 6. Anonymous kalbėjo:

  žinot, už ką toj oranžinių dviračių situacijoj labiausiai gerbiau zuoką? už tai, kad jis tikėjo, jog mes galime būti tokie pat kultūringi, kaip vakarų europos piliečiai. deja, per dvi dienas dingę visi dviračiai parodė, kad tiek dar neužaugome.

  Na ir humoro jausmas jūsų :) arba naivumas begalinis… Maniau, bet kuris pilietis, sulaukęs 10 metų, labai aiškiai suprato, kad oranžiniai dviračiai buvo elementari Zuoko reklama už mokesčių mokėtojų pinigus. Prisipažink, čia buvo pokštas? :)

 7. naivioji kalbėjo:

  Ak, anonime, gerai, kad dar ne visi tokie cinikai, kaip pats.
  Matyt, ir iš manęs pasišaipytum, nes aš, tik skaitydama Vilnelės paminėtą diskusiją apie savitarnos kasas, supratau, kaip galima sukčiauti, perkant vaisius ir daržoves savitarnos kasose. Kad gali pasvėręs dar įsimesti šiek tiek produktų, kad gali atspausdinti pigesnės prekės kodą. Begales kartų visoje Europoj nuo Lenkijos iki Portugalijos taip pirkau, niekada jokia mintis net nekepštelėjo. Tik šiandien lietuviškoj diskusijoj supratau, kokia žiopla buvau ir kiek eurų galėjau sutaupyti.:)
  Tad rikiuojuosi į vieną gretą su Zuoku ir Vilnele.

Būtinai palikite komentarą: