Kambodža

DSC_0221

Pažintį su Kambodža pradedame ne pačiais geriausiais įspūdžiais. Einame per vieną populiariausių pasienių turistų tarpe – ir, pasak pasakojimų, vieną iš sunkiausiai pereinamų. Mus visai sekasi, nes turime iš anksto pasidariusios vizas. Ir nors sulaukiame pasiūlymo už tam tikrą sumą patekti į eilės priekį, bet atsisakiusios be problemų sulaukiame savo eilės ir kertame sieną. Ir čia pasimauname ant „nemokamo autobuso į stotį“. Jis iš tiesų nemokamas, bet atveža į turistams skirtą stotį, kurioje autobusai brangūs, darbuotojai bando visus priversti keisti pinigus į Kambodžios rielus (kas yra visiškai nebūtina, nes visur naudojami doleriai) ir labai stengiasi turistų neišleisti iš stoties. Jausmas labai nekoks.

Vistik nusprendžiame važiuoti jų autobusu – nes nelabai žinome, kur ieškoti kitų ir ar jie vis dar važiuoja. Ir netrukus pajudame link Siem Reapo.

Šiaip Kambodžoje dar iš karto kliūna žmonių įkyrumas ir priekabiavimas. Tailande taip visi į akis nelindo. Tad pirmas įspūdis tikrai nekoks. Nors dabar, apibendrindama, galiu pasakyti, kad Kambodža šiaip jau paliko labai gerą įspūdį.

 

Būtinai palikite komentarą: