Safranbolu

Safranbolu pasiekiu jau vakare. Čia pirmą kartą Turkijoje nakvosiu ne pas vyruką, o pas merginą, tad smalsu, ar merginos tiek pat svetingos, kiek vaikinai. Iš tiesų – taip, ir mergina jau laukia manęs su vakariene. Ji taip pat turi mažą smagų katinuką, su kuriuo žaidžiame visą vakarą. Geriame arbatą, valgome vaisius ir bendraujame apie kalbas (ji anglų kalbos mokytoja), knygas, angliją, kur ji važiuos pavasarį ir kitus dalykus.

Kitą rytą, po vėlyvų pusryčių keliauju apžiūrėti senojo Safranbolu, kuris įtrauktas į UNESCO sąrašą. Iš tiesų savitos architektūros miestelis gražiai išsidėstęs tarp kalvų. Balti osmanų namukai, jaukios siauros gatvelės, nedidelės, bet gražios mečetės ir puikios panoramos nuo kalvų… Turizmo informacijos centre vyrukas sako, kad dienos Safranbolu neuženka, bet aš daugiau laiko neturiu, tad neapžiūriu įdomių olų miestelio pakraštyje, kito gražaus ir seno kaimelio panašia architektūra, kuris yra 11 km nuo Safranbolu bei vasarnamių miesto, kuris įsikūręs aukščiau kalnuose – kur vėsiau.

Beeidama viena gatve sutinku berniuką ir jo vyresnę seserį, jis pamatęs, kad aš fotografuoju kažką, sako „foto, foto“ ir pradeda pozuoti. Tad pafotografuoju juos, o jis man demonstruoja, kokių triukų moka.

Dar užsuku į vieną tipišką osmanišką namą – muziejų, kuriame su kiek kraupokais (arba juokingais) manekenais iliustruojama, kaip buitis atrodė prieš šimtą ar daugiau metų. Užlipu link Safranbolu pilies, kurioje yra miesto muziejus, o aplinkui parke išdėlioti įvairių turkijos miestų bokštų su laikrodžiais maketai. Čia, Safranbole irgi yra bokštas su laikrodžiu.

Ant kalno parke nusprendžiu pasėdėti kiek ilgiau ir pasigrožėti saulėlydžiu. Vis tiek Safranbolą jau visą išvaikščiojau. Tad grožiuosi besileidžiančia saule ir virš miestuko tvyrančia ramybe.

Grįžtu pas Tiurkaj (mano šeimininkė), kuri jau pradėjusi gaminti vakarienę. Be to, ji dar sumąsto iškepti pyragą, aš pasisiūlau į pagalbą, tad darbuojamės virtuvėje ir plepame apie tradicines virtuves. Pyragas gana įdomus (ir skanus), vakaras gražus, o katinukas vis dar toks pats padykęs, tad smagiai vakarojame iki Tiurkaj pradeda ruoštis miegoti – ryt anksti keltis.

Būtinai palikite komentarą: