Simferopolis

Beveik visi Krymo gyventojai, su kuriais teko kalbėtis, sakė, kad Simferopolyje nėra ką žiūrėti. Vistik mergaitė, pas kurią nakvoju, rekomenduoja botanikos sodą, pasivaikščiojimą paupiu ir dar keletą taškų. Nuo to ir pradedu – ir botanikos sodas (nors man tos gėlės buvusios nebuvusios) pasirodo vos ne gražiausia Simferopolio vieta. Nors ir ruduo, sodas pilnas spalvų. Rožynai, tiesa, gal ir kiek apvytę, bet visur kitur tikrai gražu. Palei upę pasivaikščioti irgi visai gražu, bet ganėtinai šiukšlina ir labai apleista. Palei upę ir ateinu iki centro, kuriame, tiesą pasakius, be poros gražių pėsčiųjų gatvių iš tiesų nelabai yra ką pažiūrėti.

 

Tiesa, Simferopolyje yra net 3 Leninai, taip man pasakoja mergaitė. Du apžiūriu pati, vienas tradiciškai stovi, o štai kitas, pasak legendų, sėdėjo ant suoliuko kartu su Stalinu, bet Stalinas, kaip blogietis, buvo pašalintas (iš čia ir visur kitur). Tiesa, žmonės kalba, kad iš tiesų tai Stalinas vis dar sėdi ant šio suoliuko, tik su Lenino galva.

 

Mergaitė pasakoja man apie miestą ir Krymą. Viena įdomiausių istorijų yra apie monstracijas. Simferopolis didžiuojasi savo didžiule gegužės pirmosios demonstracija, kuri yra visa partinė dabar ir dar žmonėms mokama už dalyvavimą. Tuo tarpu jaunimas nemokamai dalyvauja monstracijoje – eina paskui demonstraciją su įvairiais beprasmiais, juokingais, kvailais šūkiais. Taip jau daro kelintus metus, bandydami pašiepti politizuotas demonstracijas ir tiesiog patrolinti.

 

Penktadienio vakarą mergaitė mane pasiima į stalo žaidimų ir Mojito vakarėlį. Susirenka smagi kompanija, išbandome keletą man dar nematytų stalo žaidimų. Tiesa, mojitos nekokie, na bet ką čia skųstis… Taip ir vakarojame beveik iki pat ryto, tiesa, paryčiais ir po keleto kokteilių man jau rusiškai nesigalvoja, tad snūduriuoju ir klausausi visokių istorijų.

 

Vienas atsakymas į “Simferopolis”

  1. vip kalbėjo:

    Monstracijos – super. Iš pradžių pagalvojau, kad padarei klaidą žodyje, paskui pagooglinau ir sužinojau, kad ir Lietuvoj prieš 3 metus vyko monstracija.

Būtinai palikite komentarą: