Bakčisarai

 

pakeliui į Simferopolį (kuriame, pasak daugumos, vis tiek nėra ką žiūrėti), keletui valandų sustoju Bakčisarai miestelyje. šios apylinkės turi du išskirtinius bruožus – rytietiškas totorių mečetes ir gyvenvietes, kurios buvo įkurtos olose. sako, kad čia ir dabar yra žmonių, kurie taip ir gyvena – olose.

 

naujas ir šiais laikais centrinis Bakčisarai visai neįdomus, o iki grožybių reikia kiek pavažiuoti. Iki oloje įkurto vienuolyno veža autobusai. pakeliui jau matyti gražios kalvos ir uolos, kuriose pilna olų. vienoje jų ir įsikūręs minėtasis vienuolynas. gražu ten. ir ne tik vienuolynas, bet ir vaizdas nuo jo į kalvas.

 

 

nuo ten pėstute keliauju per gyvenvietę, stebiu bent keletą vestuvininkų būrių, kiemuose besiganančius ožius ir kitas kaimo gyvenimo subtilybes – kiek jų matosi per aukštas tvoras. atkeliauju iki Khano rūmų – Bakchisarai kažkada buvo Krymo Khanato centras. vėlgi grožiuosi orientalistiniais ornamentais, mečečių minaretais, kurie nėra superįspūdingi, bet kitokie ir tas kol kas gražu. dar gražiau – aplinkinės kalvos ir uolos. jei būčiau į Bakchisarai atvažiavus porai dienų – vieną būtinai paskirčiau pasivaikščiojimui po kalnus. deja, tos pora valandų jau baiginėjasi ir paragavusi vietinių čeburekų (visi sakė, kad tai būtina), važiuoju toliau.

Vienas atsakymas į “Bakčisarai”

  1. vip kalbėjo:

    O kur Bachčisarajaus fontanas? Puškino aprašytas, net baletas toks sukurtas.

Būtinai palikite komentarą: