Sevastopolis

Sevastopolis man iš karto patinka. tai ne kurortas, o uostamiestis, nors ir pilnas pliažų bei poilsiautojų. man patinka tokie miestai prie jūros. ateinu iki labiausiai turistinio taško – parko ir gražios terasos palei jūrą. čia vėl man siūlo nusifotografuoti su balandžiais, bet nei erelių, nei beždžionių nematyti. čia sugrįžtu dar daug kartų, vakarais čia gražu tiesiog pasėdėti ir pažiūrėti į jūrą ar žmones. tiesa, vakare kiek triukšmingiau – čia pat parke vyksta karaokė – ant stalo pastatytas monitorius, didžiulė kolonėlė ir vietinis jaunimas traukia nusidainuodami iš širdies. norint ramybės tenka paėjėti kiek į šalį.

dauguma vietinių monumentų ir skulptūrų – visokiems kareiviams, karininkams ir mūšiams. nenuostabu, kai miestas įkurtas kaip gynybinis uostas ir pasižymėjęs per antrąjį pasaulinį karą stipria gynyba. Miestas – Herojus, taip sako vietiniai. tarp turistinės atributikos – dryžuoti marškinėliai, kepurės ir panaši jūreivių simbolika. ir pačių jūreivių mieste nemažai, vaikštinėjasi po parkus ir kalbina ilgakojes merginas.

Sevastopolį apžiūriu iš visų pusių – trainiojuosi po turtingus ir varganus rajonus, pereinu pievas ir plynes, statybvietes, apžiūriu daržus ir garažus. matau, kaip žmonės gyvena, ir tiesa pasakius, jie gyvena visai panašiai, kaip mes. nukeliauju iki antikinio miesto griuvėsių – čia išlikę nemažai pamatų, viena kita kolona ir sienos fragmentai. visai graži vieta pasivaikščiojimui, o taip pat čia ir nusimaudau labai skaidriame vandenyje uolėtame tuščiame paplūdimyje.

bevaikštinėdama po miestą, randu net mečetę. pirmoji tokia šiuose kraštuose. žinoma, Turkijoje jų dar atsižiūrėsiu, bet kol kas apžiūrinėju daug smalsiau nei visas Sevastopolio bažnyčias.

hostelyje visai tuščia – vienintelė kita gyventoja – mergina iš Kijevo, atvažiavusi čia atšvęsti gimtadienio. vakare einame į miestą jo švęsti, tiesa, merginos barų pasirinkimai (juose grojamos muzikos prasme) tiek prasti, kad po poros alaus pareiškiu, kad jaučiuosi pavargusi ir palieku ją švęsti gimtadienio su ką tik susirastais draugais. pasivaikštau dar kartą po naktinį Sevastopolį, pilną žmonių ir šurmulio.

Būtinai palikite komentarą: