Zaporožė (nors turbūt Zaporožija, bet man pirmas variantas labiau patinka)

Zaporožė turi patį ilgiausia prospektą ukrainoje, kuris tęsiasi 11 ar tai 14 kilometrų (mane apnakvindinusi mergaitė neprisimena). tai Lenino prospektas ir jo gale stovintis draugas Leninas ranka rodo į didžiulę Zaporožės užtvanką. jį kaip ir beveik visą Zaporožę apžiūriu vakare – dabar jau temsta anksti, tad vakaras prasideda irgi ankstokai. pagrindinėje aikštėje – stovi malunsparnių, karinių pabūklų ir motociklų bei motorolerių paroda. lygtais, vietinė gamykla demonstruoja, kam gamina detales.

mergaitė mane pavedžioja per tiltus, po miškus ir upės pakrantėmis. sako, kad Zaporožėje daug fabrikų – pati matau iš kaminų kylančius dūmus – tad oras labai nešvarus, bet miškuose yra kuo kvėpuoti. čia yra išlikusių senų šventyklų – akmenų ratų liekanos . taip pat yra pastatyta senovinės medinės pilies – miestelio imitacija, kurioje buvo nufilmuotas kažkoks filmas. iki ten ateinam jau sutemus ir muziejus uždarytas, bet sargas leidžia užeiti ir užmesti akį į vidų, nes viduj vyksta kažkokie darbai. iš tiesų viskas atrodo kaip kokiam filme.

prisėdame upės pakrantėje su vaizdu į užtvanka, kuri gražiai šviečia gelsvom ir melsvom šviesom ir mergaitė pasakoja, kad čia vyko vienas svarbiausių mūšių su kazokais Ukrainos istorijoje. Iš tiesų parke tai čia tai ten stovi po kazoko skulptūrą.

dar kiek pavaikštome po tamsius miškus ir grįžtame į judriąją miesto pusę. kiek paeinam Lenino prospektu– bent jau vakare jis visai gražus, pastatai šviečia, fontanai taško vandenį, parkai pilni žmonių. visas miestas pilnas žmonių, vis tik penktadienio vakaras. Mergaitė gailisi, kad čia ne kaip Kijeve, nėra barų su gyva muzika, bet man tinka ir paprastas, kuriame duoda gero alaus.

(triušis tau, Auste)

3 Atsakymų į “Zaporožė (nors turbūt Zaporožija, bet man pirmas variantas labiau patinka)”

  1. vip kalbėjo:

    Būtent Zaporožė – kitų miestų pavadinimus ne visad rašai teisingai. Zaporožės kazokai – žymus Repino paveikslas.

  2. auste kalbėjo:

    triušį, tikiuosi, pabandei primušti

  3. valentina kalbėjo:

    Vilnele, jeigu vilniji, tai bent pasidomek ta vieta, kur esi. Kvailas ir tuscias straipsnelis, rasau, nes zinau. Zaporoze – miestas su tokia istorija, o tu- upe, uztvanka, kazkoks miskas.. Pati tu gudus miskas, visu pirma ta vieta, kur tu vaiksciojai tai Chorticos sala, joje puikus pastatytas miestelis, kuriame filmavo istorini filma Taras Bulba- tai Ukrainos didvyris. Visa ta sala- muziejus po atviru dangum, cia gyveno legendiniai Zaporozes kazokai. Ai, nenoriu as cia daugiau rasyti. Patarimas- jeigu rasai, gerbk ta vietove, apie kuria rasai, gerbk save, ir savo skaitytojus. sekmes!

Būtinai palikite komentarą: