Luošys iš Ainišmano salos

Keistuolių teatre apsilankau retai, nes, tiesą pasakius, man jis neitin patinka. tai yra pramoginis teatras, o mane domina meniniai, o ne pramoginiai dalykai. tačiau vis tiek karts nuo karto ten apsilankau, labiausiai dėl to, kad dabar ten kartais vaidina vienas pažįstamas, su kuriuo kažkada kartu vaidinom Palėpės teatre.

šeštadienį pažiūrėjau spektaklį, kuris buvo jaunųjų keistuolių kurso baigiamasis darbas, režisuotas Bagdono ir Giniočio (kuris savo nuopelnus įvardino man nelabai suprantamu terminu – režisierius statytojas).

buvę studentai scenoje dirba iš širdies. vieniems sekasi geriau ir vaidmenys įtikinamesni, kitiems – kiek prasčiau ir manęs neįtikina. tarp kitko, prasčiausiai turbūt vaidino pagrindinio vaidmens atlikėjas – nors vaizdą sukūrė labai įtikinamą, tačiau tik vaizdą.

visos detalės, perėjimai ir jungimai atidirbti iki smulkmenų. tas man ir patinka keistuolių teatre – aktorių “choras” (jei galima taip pavadinti), apjungiantis scenas, kuriantis vaizdą.

bet žiūrėdama spektaklį, negalėjau atsikratyti jausmo, kad tai “studentiškas” darbas. kažko jam trūko iki rimto sceninio darbo. galbūt aktoriai pernelyg susikoncentravo kiekvienas prie savo vaidmens kūrimo ir pamiršo, kad spektaklis yra visų bendras darbas ir turėtų perteikti kažkokią bendrą mintį, ne tik atskleisti jų personažus. o galbūt pagrindinę spektaklio mintį pražiūrėjo režisieriai.

dabar gi – įdomu tik tol, kol susipažįsti su personažais. paskui – užtęsta, pernelyg monotoniška, nuobodu. spektaklis gerokai per ilgas, išmetus iš jo kokią valandą, tikrai niekas nenukentėtų.

2 Atsakymų į “Luošys iš Ainišmano salos”

  1. Anonymous kalbėjo:

    Patariu si spektakli visiems visiems! jis suzadina nora lankytis teartruose, jei neesi toks rimtas kritikas ar aktorius, tai ziurovas patirs begalini malonuma;)

  2. Lina kalbėjo:

    Manau, kad toks spektaklis turetu arba isvis nekainuoti, arba kainuoti tiktai ne 28 Lt ir daugiau. Isties buvo gaila sugaisto laiko ir pinigu. Is pradziu dar bandeme su tevais i ji isijausti, bet nepavyko. Musu akimis tai visiskas megeju darbas,apie kuri bilietu pardavejai privaletu informuoti iskart.
    Pritariu autores nuomonei, kad spektaklis nuobodus, istestas ir komedija jo tikrai nepavadinciau.

Būtinai palikite komentarą: