kompanijos politika

mano kompanija turi tokią ganėtinai žiaurią politiką – kai žmogus atleidžiamas, jis čia pat turi susikrauti daiktus ir dingti iš darbo vietos iš karto. nieko nelaukdamas, vos tik jam pranešama blogoji naujiena.

šiandien daiktus susikrovė ir dingo prieš mane sėdėjęs kolega. motyvuojant tuo, kad mūsų per daug komandoje, o darbo per mažai. keista tik, kad prieš porą mėnesių mane perkėlė į šią komandą, nes čia, neva, trūko žmogaus.  jeigu nebūtų reikėję surasti man vietos, kas žino, gal va kolega dar sėdėtų ten, kur sėdėjęs…

nemalonus jausmas. net nereikia būti atleistam pačiam, užtenka, kad taip pasielgiama su kolega. aš nebuvau jo vietoje vien todėl, kad moku danų kalbą.

o visi tvirtino, kad mūsų kompanija auga… matyt, tik ne tiems, kurie nemoka skandinavų kalbų.

Vienas atsakymas į “kompanijos politika”

  1. Žiu kalbėjo:

    Bet tai kokia šlykšti politika.. O pagal įstatymus/sutartis tai leidžiama? Juk jei atleidžia žmogų ne dėl jo kaltės – ar neprivalo jam suteikti pakankamai laiko susirasti naujam? Ar Lietuvoje nėra tokių įstatymų??

  2. centrifuga kalbėjo:

    palūkėk …ir tave kada nors atleis…skaudžiausia pirma kartą :) ( moterys geriau tai žino ) po to tu lauksi momento ką nors atleisti arba sudalyvauti kolegos atleidime:)) apie visokias ten teises pamiršk , dabar KAPITALIZMAS

Būtinai palikite komentarą: