Didysis Getsbis

kiek atsilieku nuo grafiko. spektaklį mačiau jau šeštadienį, o rašau tik dabar. na bet geriau vėliau, nei niekada, taigi…

dažnai, kai pamatau užsienio teatrų spektaklius, apsidžiaugiu, kad gyvenu lietuvoje. nes retas užsienio spektaklis būna geras. nesakau, kad kitur stato vien šlamštą – teko pamatyti daug labai stiprių darbų, bet visgi dauguma spektaklių būna tiesiog primityvus realizmas. kaip va ir kroatų “Didysis Getsbis” – jaučiausi, kaip skaitydama romaną – grynas atpasakojimas ir jokių interpretacijų. pvz. jeigu pagal romaną lijo lietus – tai ir scenoj lietus lyja (labai realiai, tik tiek, kad baigiasi per greitai). ir net baseinas beveik tikras, tik nelabai gilus scenoje stovėjo. ir veiksmas atpasakotas kiek įmanoma tiksliau. žinoma, viso romano jie ten neperskaitė, na bet už teksto ribų tikrai niekur irgi neužėjo. kitaip tariant, primityvų ir pernelyg paprasta.

na, aktoriai lygtais pusėtini buvo. bet irgi niekas per daug nesužibėjo, tiesa, gal dar dėl to, kad juos stebint reikėjo dar spėti ir perskaityti titrus.

žodžiu, buvo nuobodu. stilinga (scenografine prasme), tvarkingai atlikta, bet visiškai nuobodu.

Būtinai palikite komentarą: