Šekspyriada

vakar pažiūrėjau naujojo Varno spektaklio generalinę repeticiją. panašu, kad Varnas nesugebėjo išsirinkti, ką iš šekspyro jam statyti. tai pastatė 4 spektaklius viename.  deja, šis šis sprendimas, mano nuomone, buvo klaidingas.

scenoje – maišalynė, skirtingų spektaklių personažai keičia vieni kitus, o aš vis galvoju, ir kam to reikia? suprantu, kad moksleiviams, besimokanties Šekspyrą bus visai naudingas šitas spektaklis – per vieną vakarą gali susipažinti su 4 dramomis. bet, kaip gerai pasakė vienas žiūrovas: “jaučiuosi kaip pažiūrėjęs keletą trailer’ių” (kas nežino, trailer – tai trumpa reklama/anonsas, per porą minučių pristatantis filmą). nes per visą vakarą taip ir neįvyksta nei vienas spektaklis – tik daug personažų perbėga per sceną. ir visiškai nieko spektaklyje, kas pateisintų visą šitą koliažą. o dėl to, kad dramų yra daug – nei viena jų ir nėra išbaigta, jos visos tik prabėgamos sužymint kontūrus. tad žiūrint tiktai gaila gerų vaidmenų ir gerų aktorių, kurie atskirai pastatytoje vienoje šekspyro dramoje žiūrėtųsi daug geriau.

na, viskas nėra visiškai blogai – pirmam veiksme gražiai žaidžia komedijas apie meilę jaunieji aktoriukai, o trečiam veiksme – labai stiprius finalus išgyvena Bialobžeskis ir Sergejus Ivanovas, tik po 3 valandų, kurių prireikė tam, kad ši dalis būtų pasiekta – žiūrovai jau pernelyg pavargę, kad tikrai įsijaustų ir mėgautųsi. na o štai antras veiksmas – visiška duobė, tik Makbetas su žmona palieka stiprų įspūdį. na gal įsivažiuos jaunimas, bet visų duobių ir jie neužkaišys – trūksta man ir režisūrinių sprendimų.

galvoju, kaip viskas būtų, jei Varnas būtų paėmęs tik Makbetą arba tik Ričardą II ir juos pastatęs? ar nebūtų viskas pasibaigę daug geriau? Arba, jei jau taip negalėjo išsirinkti, galėjo pastatyti 2 spektaklius – vieną su dviem komedijomis ir vieną su dviem tragedijomis. būtų daug geriau, bent jau man taip atrodo. dabar gi, manau, šitas spektaklis turės pasisekimą tik tarp moksleivių, kaip edukacinis. tik tiek, kad ir moksleiviams bus nelegva išsėdėti spektaklį, kuris trunka daugiau, nei 4 valandas…

10 Atsakymų į “Šekspyriada”

 1. idiotas kalbėjo:

  aš tai manau, kad jūs, šito nuskurusio rašinio autoriau, nė velnio nesuprantate/nesupratote nei pačios spektaklio idėjos ir režisūrinio sumanymo, nei kas pats/pati esate.
  manau, ne jums spręsti, kiek dalių TURĖJO BŪTI, kiek turėjo trukti, kas klaidinga, o kas ne, ar kas turėjo vaidinti ir pan. jei ne, prašau, pastatykite pats/pati dar geresnį idealų spektaklį. linkiu sekmes.
  šiaip jau, spektaklis skirtas būtent tokiems/tokioms nesusipratėliams ir neišmanėliams kaip jūs. ištrintas komentaras reikš, kad esate kur kas didesnis/didesnė neišmanėlis/-ė.
  aciū už dėmesį.

 2. vilnelė kalbėjo:

  koks piktas jūs, idiote :) nesinervinkit, aš gi tik asmeniniam bloge asmeninę nuomonę reiškiu. mano nuomone, tas spektaklis – prastas. jūsų nuomone, kaip suprantu, geras. ką gi, čia ir tas žymusis nuomonių skirtumas. jūs turite ką nors prieš jį?

 3. idiotas kalbėjo:

  taip, būnu piktas, kai paistoma nemastant…;) bet kalbant apie nuomonių skirtumus – neturiu nieko prieš, mat visi esame skirtingi, visi lygūs, tsakant. aš taip pat išreiškiau savo kritišką nuomonę.
  geros dienos.

 4. idiotas kalbėjo:

  beje, dar pamiršau pasakyti, kad vis paskaitinėdavau šitą jūsų blogą ir buvau gan geros nuomenės, bet štai šitas rašinys, kažkaip suveikė kitaip.

 5. Renata kalbėjo:

  reikia mokėti atsipalaiduoti ir pasimėgauti, o ne nuolat galvoti kaip galėtų būti. ne žiūrovų duona diktuoti režisieriui ką kurti.

  fantastiškas spektaklis.

 6. garbane kalbėjo:

  Nematau cia jokio diktavimo. Asmeninis blogas, asmenine nuomone.
  Spektaklio nemaciau, bet turint omeny rezisieriu.. nesistebiu..

 7. katrė kalbėjo:

  turint omeny režisierių?
  G. Varnas vienas geriausių, ką turime Lietuvoje. Tuo labiau turint omeny ką jis padarė Kaune ir Kaunui. et et. eisiu žiūrėt šitą spektaklį ir aš.

 8. elzhbieta kalbėjo:

  toks jausmas, kad si straipsni parase zmogus is praeities, tiksliau, is kokiu sovietiniu 1970metu :)) visiskai nesuvokiantis realybes, ka jau kalbeti apie teatra :))

 9. rimgaile kalbėjo:

  manyčiau, kad turite prastą skonį, jeigu nepatiko, ir nedidelę patirtį literatūroje , jeigu nesupratote

 10. nijolė kalbėjo:

  man spektaklis irgi nepatiko. jame daug įdomių ir gerų idėjų, bet jos neišbaigtos, norėta labai daug apžioti, tik kažko pritrūko. O spektakliai šiaip ir statomi žiūrovams, o ne sau…

Būtinai palikite komentarą: