studentauju

nė savaitės nėr, kaip dirbu/mokaus, bet jau baigiu prirpasti prie filologyno (a.k.a. vu filologijos fakulteto). tiesa, po jo ar prieš jį dar porą valandų praleidžiu ofise, na bet tai beveik nesiskaito, tad tuoj galėsiu vadintis beveik teisėta filologe, tik studento pažymėjimo betrūks. na ir mano studijos gerokai suspaustos – tik kokių trejeto mėnesių trukmės. ir su gerokai didesne stipendija, nei įprasta.

tarp kitko, visada galvojau, kad man prastai sekasi mokytis kalbos (ispanų kalbos, kuri turėtų būt be galo lengva, per 4 mėn neišmokau). vis dar taip manau, bet kažkaip pasižiūriu į aplinkinius ir galvoju, ar aš tiek daug toj danijoj sugebėjau išmokt, ar aš tiesiog ne tokia durna, kokia pati save laikau? nes bent jau kol kas aš danų ir suprantu neblogai ir gramatikos moku ir dar pasakyt kažką galiu. danus, ir tuos suprantu (jų pasiklausome per realius telefoninius pokalbius, vykstančius ofise).

tai dabar turbūt sunkiausia bus neužmigt ten kažkur, kur esu kieta ir viską žinanti bei kaip nors  tobulėti toliau per danų kalbos pamokas. nes kol kas aš tik kartojuosi, kol kiti mokosi. man net užduotis ne visas mokytoja duoda, sako, man per lengva… užtat po keleto dienų daugumai bendramokslių nuo danų kalbos jau skauda galvas, o man tai kaip tik smagu. vaikštau gatvėm, važiuoju autobusais ir galvoj bandau dėlioti daniškus sakinius. tiesa, skurdūs visiškai dar tie sakiniai, na bet dėliojasi po truputį, dėliojasi, gal vieną dieną ir ant liežuvio jie taip pradės dėliotis…

Vienas atsakymas į “studentauju”

  1. vip kalbėjo:

    Gyvenimas 4 mėn. daniškai – angliškoj aplinkoj tau padėjo, ne kitaip. Dabar tikrai svarbiausia netapt tuo chrestomatiniu pavyzdžiu, kai ateina gerai paruoštas vaikas į pirmą klasę, skaityt moka, skaičiuot moka, neįpranta dirbt ir 4-ą klasę vos vos baigia.

Būtinai palikite komentarą: