besimokant

be danų kalbos, mums dar teks išklausyti IT pagrindus. man tai kas, bet užtat su manim mokosi krūva filologių ar kitokių humanitarių. tai supratau, kad lengva nebus. ir daug prisikikensiu patyliukais (kad ir kaip negražu būtų). štai situacija iš šiandienos:

daug mokėmės ir galiausiai išsiaiškinom, kad vienas kilobaitas yra 1024 baitai. toliau, kas toliau? mergaitės žino, kad toliau – megabaitai. taigi, klausimas, o kiek kilobaitų sudaro megabaitą?

tyla.

išsiaiškinam, kad kaip kilometrą sudaro 1000 metrų, taip ir megametrą turėtų sudaryti 1000 kilometrų. kitaip tariant, žingsnis – 1000. išsiaiškinam, nes aš pasakau. taigi, dėstytojas (kalba tik apytikslė):

“na, tai kilometrą sudaro 1000, o megametrą sudaro 1000 kilometrų.  ir jau žinom, kad kilobaitą sudaro ne visai tūkstantis – 1024 baitai, tai kiek gi kilobaitų sudaro megabaitą?”

tyla.

“pabandykit spėti”

tyla. galiausiai viena įsidrąsina: “milijonas?”

dėstytojas: “na ne, ne milijonas, pabandykite dar”

tyla. po kurio laiko kita įsidrąsina: “šimtas?”

ne, ne šimtas. vėl galimybė spėti ir… tyla.

taigi, dėstytojui teisingą atsakymą teko pasakyti pačiam.

na suprantu, kad gal ne visiems tokie dalykai atrodo elementarūs. ir kad yra dalykų, kuriuose aš panašiai žaliuočiau, kaip mergaitės žaliuoja informatikoj, tačiau vis tiek negaliu susilaikyti neprunkštaudama į kumštį.

4 Atsakymų į “besimokant”

 1. shiny kalbėjo:

  o, vargeli ((: gili užuojauta. aš nežinau ar ilgai ištverčiau – pirma juokinga būtų, bet po to tik knistų laiko gaišimas

 2. m kalbėjo:

  kaip pasakyčiau praeitą savaitgalį –
  OMG ROFL LOL LMAO OMG OMG OMG

 3. me_myslef_I kalbėjo:

  o kodėl pati nepasakei teisingo atsakymo? :)
  teko ir man ne vieną panašią situaciją išgyventi… kartais atrodo, kad kai kurios merginos tiesiog bijo suprasti ką nors daugiau kompiuteryje, nes nuo to suvyriškės…

 4. vilnelė kalbėjo:

  todėl kad visus teisingus atsakymus iki tol pasakiau turbūt aš (na arba mokytojas). ir dar todėl, kad mokytojas ir taip žino, kad aš žinau :)

  beje, šitame įraše jau apsilankė viena iš jo herojų :) lygtais per daug nesupyko, tai turbūt galėsiu ir toliau humanitares per dantį pratraukti :)

Būtinai palikite komentarą: