morkų chalva

vakar virėm morkų chalvą. tai bangladešiškas desertas. šiandien ragavom. keistas daiktas, bet skanu. nusprendžiau pasidalinti receptu, jei kam įdomu. nes dalyvavau gamybos procese, kuris vyko mūsų danų mokytojos virtuvėje.

smagiausia recepto dalis ta, kad visi kiekiai nurodyti žodžiais “some”, “several”, “to taste”. tai ir darėm beveik “iš lempos”.

taigi, pradžiai reikia ilgai ilgai virti keletą stiklinių pieno. receptas sako, kad kuo daugiau pieno, tuo stipresnis skonis.  mes pieno turėjom apie 2 litrus. pienas verdamas iki pradeda tirštėti ir nuolat maišomas. daniškas pienas paprastai kaip vanduo – pvz. mes turėjom 0,5 proc. riebumo pieną, tad šita fazė užtruko beveik 3 valandas. nejuokauju. bangladešo Tipu (čia vardas) pridėjo cinamono ir kardamono į pieną, tad jis pradėjo skaniai kvepėti…

kai pienas pradeda tirštėti, arba kai Tipu iš bangladešo pasako, kad jau gerai, į pieną galima suversti 2-3 svarus morkų (mes naudojom 1,2 kg). morkos turi būti kuo smulkiau sutarkuotos ir netgi gali būti sutrintos (kaip kad darėme mes). su jomis į pieną reik įmesti dar gabalą sviesto. mes šitoj fazėj sunaudojom apie 80 gr sviesto. ir dar truputį druskos.ir dar truputį ryžių miltų – čia vėl Tipu indėlis. ir tada daug cukraus. pagal receptą – keletą puodelių, bet mes tiesiog sudėjom 10 šaukštų. saldoka buvo, bet taip ir turi būti.

tada – vėl verdam. ir maišom. ir tol, kol pasidarys pakankamai tiršta košė makalošė. tada reik nukelt nuo ugnies vis dar maišant.  galima pridėti gabalą sviesto (vėl apie 80 gr), razinų, riešutų. ir maišyti dar kurį laiką, kol biški praauš. tada supilti į kokius nors tam tinkamus indus ir padėti atšalt.

tiesa pasakius, tai, kas gaunasi, į parduotuvėje matytą chalvą visai nepanašu. panašiau į smulkiai tarkuotas morkas su pienu ir cukrum (kaip nekeista). bet jei kartais norit pagaminti kažką keisto ir turit per daug morkų – pats tas. ir skanu visai, man patiko.

Oficiali mūsų naudoto recepto versija:

1) Shred plenty of carrot (2 or 3 pounds or more) in a food processor.
2) Boil several cups of milk (more milk for richer taste) in a saucepan
on stove top. Stir continuously, reduce volume. It can take 1 hour+.
3) When milk is thickened, add shredded carrots. Stir continuously.
Carrot will soften as it’s boiled (seddho hobe).
4) When the mixture is really thick, add several slabs of butter.
(add 1/2 or 3/4 pound butter to 2 or 3 pounds of carrot- perhaps more)
Add plenty of sugar (several cups- to taste). Continue stirring on
stove top until liquid portions almost disappears.
5) Remove. Add raisins, nuts, … to garnish.

Tiesa, tikiu, kad internete galima rasti ir geresnių bei konkretesnių receptų tam. jei kartais norėtųsi.

2 Atsakymų į “morkų chalva”

  1. benamis kalbėjo:

    O draugo/kolegos Tapu į Lietuvą nenorėtum mestelt, nes susigundžiau receptu, o be jo turbūt ne kas gautųsi :)

  2. vip kalbėjo:

    Virti pieną 3 val.???
    Kai dažnai net pusfabrikačiams pasišildyti kai kas neturi laiko :)

Būtinai palikite komentarą: