Adventas

adventas man visada asociavosi su ramybe, susikaupimu ir pasniku. t.y. jokių vakarėlių ir kitų linksmybių, bet daug ramybės. nu ir dar mažiau mėsos kasdieniniame racione. beje, vikipedija irgi panašiai pristato adventą. štai danai jį įsivaizduoja kitaip.

vakar sutikom adventą su didele švente (visi mokyklos moksleiviai, mokytojai, jų draugai, kaimynai, žodž, krūva žmonių). viskas prasidėjo nuo bažnyčios – nieko keisto. tačiau paskui sekė vakarienė su daug kiaulienos ir visokio kitokio kalėdinio maisto (danai kalėdinį maistą valgo visą gruodį, o kartais jau nuo lapkričio. tai dažniausiai kiauliena arba paukštiena, spec. bulvės, raudonųjų kopūstų salotos, spec. padažas, desertui – ryžių pudingas su uogiene). kitaip tariant, pasniką pažymėjome persivalgymu. buvo šiek tiek keistoka, na bet.

paskui, vietoj susikaupimo ir ramybės prasidėjo party – muzikinis pasirodymas, šokiai, trankus mūšamųjų pasirodymas. pasirodė efterskole (kita mokykla tose pačiose patalpose, kaip ir mes), pasirodėm mes (ne aš, na bet mūsų mokyklėlė). o pasibaigė viskas tradiciniu party su daug alaus ir kitais prideramais dalykais.

ir šiaip, kaip matau, danams adventas – tai tik ilgas kalėdų šventimas. su daug vakarėlių, daug iškilmingų persivalgymo vakarienių ir pan. švenčia žmonės, kaip pridera.

3 Atsakymų į “Adventas”

 1. m kalbėjo:

  na tai teisingi katalikai jie. man tas advento ramumas tai biški kvailas dalykas. nori – būni ramiai, nori – šventi.
  o pasninkas – tai viskas aišku. lietuviai ir taip neturėdavo ką valgyti, todėl žiemą taupydavo maistą. o kad nebūtų graudu taupyti, sugalvojo pasninką :) čia mano tokia teorija :)

 2. vip kalbėjo:

  Baikit, tiek adventas, tiek gavėnia, o taip pat ir penktadieniniai pasninkai itin sveikas dalykas tiek katalikams, tiek ir visokiems palaidūnams. Seniai įrodyta ne tik bažnyčios vyresnybės, bet ir sveiko gyvenimo propaguotojų :)
  Mažiau valgysi, geriau jausies – tą jums turėtų įrodyti ir mano pastarųjų metų patirtis.
  Bet nepamėgai tu danų, oi nepamėgai…:)Nors tiesiai to ir neišsakai, bet kirba toks įtarimas skaitant mokyklos kasdienybės aprašymus.

 3. dalia kalbėjo:

  matai, cia ne as viena paranojiska :) (cia as del auksciau esancio komentaro)

Būtinai palikite komentarą: