Tjanser

Pareigos lygtais. nežinau, kaip tiksliai versti. valymas, plovimas ir pan. mokyklėlėje ne tik mokomės ir tinginiaujame. dar kartais reikia ir padirbėti. indus išplauti, koridorius išsiurbti, lentą nuvalyti.

Šiaip valymas šiek tiek užknisa. kas 10 dienų turim kitchen duty – turim plauti indus, valyti stalus, šluoti grindis. indų, kuriuos reik plauti labai nemažai, tad net keturiese prie šito darbo užtrunkam minimum 30 min, o kartais ir visą valandą. ir taip dukart per dieną (per pusryčius apsisukam per 15 minučių.

Kas 20 dienų turim living room ir clasroom duty. pirmoji – per tris pertraukas reik atnešti arbatą ir kavą į svetainę ir paskui užnešti atgal į virtuvę, suplauti puodelius, nuvalyti stalą, o vakare – sutvarkyti svetainę ir ją išsiurbti. bėda tik ta, kad dauguma danų ir ne tik danų užsiima tik arbatos nešiojimu, tad kai ateina mūsų eilė – ir stalų valymas ir siurbimas jau yra didelis darbas, nes purvas kaupiasi savaitę kitą.

klasių valymas yra lengva užduotis. reik nuvalyt lentas, kartais – ir stalus, sustatyt kėdes į vietą. dar šiukšles išnešti.

dar turim koridorių valymą – maždaug kas mėnesį reik siurbt koridorius, plaut laiptus, valyti virtuvę.

taip ir valom, plaunam, šveičiam. kai pagalvoji – gal ir ne tiek daug to darbo, ne taip jau dažnai, ne taip jau baisiai, bet kad jau esu visiška tinginė – tai vis tiek kiek užknisa. ypač, kai kiti tų darbų neatlieka ir mums tenka už juos dirbti. taip ir burbam karts nuo karto apie chicken duty (taip bangladešo berniukas visai netyčia vadino mūsų virtuvės pareigas).

4 Atsakymų į “Tjanser”

 1. vip kalbėjo:

  aha, gal pagaliau išmoksi tvarkytis (piktdžiugišką intonaciją jauti?)

 2. dalia kalbėjo:

  o kaip tai kiti neatlieka? tai cia tipo international students kaip aptarnaujantis persnalas dirba?

 3. vilnelė kalbėjo:

  nu kai kurios danės mergaitės atlieka :)
  ir indus visi sąžiningai plauna, nes tos duty išvengti nepavyksta.

 4. w. kalbėjo:

  i klasiu valyma siaip tai ieina grindis isplaut/issiurbt.. (jei purvinos).

  dar yra savaitgalio valymai. bet tie ‘logiskesni’ truputy sakykim..

  nemanau kad tu labai didele tingine. max vidutine ar net viena mazesniu sitoj sulioj.
  dar pridejus tai kad symet cia per pus maziau studentu = baisiausioji chicken duty yra 2x dazniau nei matyt buvo kazkada pritaikyta buti..
  taip, ju per daug, tiksliau pasakius, per daznai (gaunasi per daznas ‘bendros erdves’ valymas = ‘bendra erdve’ yra naturaliai gerokai didesne, nei butu tavo kambarys/butas).

Būtinai palikite komentarą: