taip, aš bailė

kartą jau kontraargumentavau Juozui, negaliu to nepadaryti ir dabar, kai savo įrašu jis visiškai suvarė mano blogą ar bent jau tokių blogų vertę.

ar aš esu bailė? taip aš esu bailė. ne dėl to, kad nekalbu apie prostituciją ar homoseksualizmą (prie to dar sugrįšiu). bailė esu tik todėl, kad toli gražu ne viską, ką manau, pastebiu ir patiriu, drįstu parašyti į blogą. nes mane skaito tie žmonės, apie kuriuos dažnokai norėtųsi parašyti. kas nebijo žmonėms sakyti tiesą į akis, pakelkite rankas. aš bijau. ir dauguma bijo.

bet prostitucija ir narkotikai čia nieko dėti. nekalbu ir nekalbėsiu apie juos ne iš baimės. nekalbu ir nekalbėsiu apie tai pirmiausia todėl, kad nieko apie tai nenusimanau, o antra – nes man tai neįdomu.

blogą suprantu ir vertinu visai kitaip, nei Juozas. jau tas jaunatviškas kategoriškumas – labai drąsiai jis teigia, kas yra, o kas nėra blogas. vilnelės vilnijimai garantuotai nėra – nes tai dienoraštis. o aš blogo (tinklaraščio) terminą daug labiau išplėčiu – man tai ir dienoraščiai ir nedienoraščiai. daug į juos telpa ir tai mane džiugina. jei visi kalbėtų vien be galo svarbiomis temomis – neturėčiau ką skaityti. nes tokiomis temomis kažin ar blogeriai pasakys ką nors daugiau, nei teko girdėti/skaityti specialistų straipsniuose. taip, mane sudomintų tiktai tokius dalykus patyrusių ar su tuo dirbančių žmonių nuomonės. bet kiek iš mūsų, blogerių, užsiiminėjom prostitucija? taip kad ar turime ką apie ją pasakyti naujo, ar tik galime banaliom frazėm pasibėdavot?

aš už tai, kad rašytume apie tai, kas kiekvienam ant liežuvio. nes paprastai žmonės mėgsta kalbėti apie tai, ką išmano, o ne apie tai, su kuo niekada nėra susidūrę. ar tai bus apie gražų matytą automobilį, ar apie pusryčiams suvalgytą blyną – jei papasakosime įdomiai – skaitytojų atsiras. galų gale, kiek populiarių knygų yra apie visiškai paprastus paprastų žmonių gyvenimus? nereikia išradinėti dviračio, užtenka pasidalinti savo žiniomis ir pastebėjimais. vieni jų turime daugiau ir profesionalesnių, kiti mažiau ir neprofesionalesnių, bet visos nuomonės sveikintinos, nes tik didelė jų puokštė padeda susidaryti visapusišką vaizdą.

o kalbėti apie narkotikus, prostituciją, pasaulinį atšilimą ar kitas globalines problemas, jei nesame jų patyrę, susidūrę ir nieko apie tai nežinome, būtų dirbtina. ar reikia mums dirbtinumo bloguose? man nereikia.

taigi, būkime įvairūs, mieli blogeriai (arba tinklaraštininkai). ir neneikime vieni kitų teisės egzistuoti.

6 Atsakymų į “taip, aš bailė”

 1. vienastoks kalbėjo:

  Nežinau.lt pradėjau rašyti apie tai, kas mane domina, kuo gyvenu, kas mane iš pat ryto užveda naujai dienai, skatina mintis ir dėl ko man negaila aukoti laiko. Mano temos nedrąsios. Sunku tikėtis, kad žmonės pasipils į gatves, ims statyti barikadas ir deginti automobilius dėl to, kad parašiau apie naują el. pašto tarnybą ar mobilųjį telefoną. Bet… man taip visai gerai. Jaukiai jaučiuosi ir randu bendrą kalbą su skaitytojais.

  Bet suprantu apie ką Juozas – drabstytis kaltinimais be pagrindo tikrai nebailu.

 2. Dovilė iš Žaliųjų Mansardų kalbėjo:

  Ai, vilnele… Jei Juozo tinklaraštį skaitai nuo pradžių, vienuose pirmųjų savo įrašų Jis vis džiaugdavosi: „Kilo diskusija[…]“, „Svarbu sukelti diskusiją.“ ir t.t. Jam ir vėl pavyko, tiesa?

  Toks šlubas požiūris į tinklaraščius – a la, tinklaraščiai turi būti apie visiems aktualias temas ir įdomūs MAN MAN MAN – seniai nebejaudina, tik pralinksmina. O piktina mane tai, kad savo, neva kitokios, nuomonės argumentuoti žmogus nesugeba. Aš laukčiau, kol nuomonė bus tokia brandi, kad, rodos, niekas paprieštarauti negalėtų, kad atremčiau visus kontrargumentus. Va, ir laukiu. Dėl tos pačios priežasties nerašau apie abortus, homoseksualizmą. Galų gale, šios temos juk nuvalkiotos. Pilkos, kaip kad Juozas vadina „šiandien radau kačiuką“ temas.

 3. Blogorama #366 : nežinau.lt kalbėjo:

  […] Dienos citatos: Tad skaitykite laikraščius – tik nebūkite naivūs. O kai jums kas nors paminės populiarų terminą „objektyvioji žurnalistika“, atsakykite subjektyviai: o taip, žinau – tai toks literatūrinis stilius. Beje, prastokas. …gal galime sutartį pasirašyti kitą dieną, nes labai nesinori 13 dieną pasirašyti… …taip, mane sudomintų tiktai tokius dalykus patyrusių ar su tuo dirbančių žmonių nuomonės. bet kiek iš mūsų, blogerių, užsiiminėjom prostitucija? […]

 4. cukrusdruska kalbėjo:

  Eina š*kt kiekvienas, aiškinantis, koks blog’as turi būti ir koks ne. Man asmeniškai “žurnalistiniai” blog’ai nė truputėlio neįdomūs. Alternatyvioji žurnalistika. Yeah, right. Subjektyvioji, greičiau. Viskas, kas mane domina blog’e, tai – sąmonės srautas, ir kuo jis savitesnis, tuo labiau domina. Vilnele, nekreipk dėmesio į visokius pseudožurnalistus ir rašyk, kaip rašius. Visada atsiras jei ne Juozas, tai Kazys, kuris nuvertindamas kitus, sieks didesnės savo vertės. Burbulai! :)

 5. Diagnozė: blogeris… (ir tuo patenkintas) :: Karolis Pocius kalbėjo:

  […] ar parašysiu kažką tokio kas dar nebuvo išsakyta jau minėto įrašo komentaruose, o taip pat Vilnelės vilnijimų įraše bei komentaruose ir pavieniuose bandymuose „kontratakuoti“ blogeriai.lt […]

 6. shiny kalbėjo:

  Esi visiškai teisi (:
  Bet iš kitos pusės – net ir kažkokią rimtą temą “per savo prizmę” galima pateikt įdomiai ir ją visi mielai skaitys. Nebūtinai kažką patirti pačiam norint tai aprašyt – kitaip nebūtų jokių mokslinės fantastikos ar ir tiesiog grožinės literatūros

Būtinai palikite komentarą: