Ebeltoft

miestelio pavadinimas yra kilęs nuo obuolių. nežinau, kodėl konkrečiai nuo jų, tačiau kiekvieną rudenį čia švenčiama didelė obuolių šventė, o ir šiaip obolio simbolių mieste ne vienas ir ne du. miestelis yra tik už kokių 25 km nuo mano kaimo ir už kokių 50ties nuo Aarhus miesto.

miestelis simpatiškas, bet visai nedidukas. jis gana pailgas ir išsidėstęs palei jūrą. pakrantėj stovi ispūdinga fregata Jylland, kuri buvo paskutinė fregata su kažkokiu ten sraigtu pasaulyje. Jylland beje yra vadinama žemyninė Danijos dalis. aplink laivą yra muziejukas į kurį įėjimas visai nepigus, tai ir nėjom.

visai netoli fregatos ir vis dar pakrantėje yra įsikuręs stiklo dirbinių muziejus. tiesa, nelabai didelis ir nelabai jau kažkuo įspūdingas. o už muziejaus truputį toliau pakrantėje yra rajonėlis su keletu stiklo dirbtuvių, kuriose galima prisižiūrėti neprastesnių darbų ir dargi nemokamai.

toliau nuo jūros ir įlindus giliau į miestuką, galima rasti porą senų ir gražių gatvių. ten ir yra miesto centras – parduotuvės, žmonės, renginiai – kai mes ten trynėmės, grojo kažkoks dūdų orkestrėlis.

yra nedidukė ir simpatiška rotušė, yra nedidukė bažnytėlė – štai jau ir visos įžymybės. tiesa, vasara po miestelį vaikšto senoviška uniforma apsivilkę miesto sargai – sena tradicija, išlaikyta daugiausia turistams.

dar radom visai įdomią seną ir įdomiai atrodančia gamyklą, malūną ir daug tadicinių senų daniškų pastatų, tokio stiliaus, kaip šis:

tiek ir to Ebeltofto. puikiai praleista popietė, jaukus, bet ne daug ką parodyti galintis miestelis.

Vienas atsakymas į “Ebeltoft”

  1. vip kalbėjo:

    miela, gražu, įdomios skulptūros

Būtinai palikite komentarą: