Pamokos: Friluftsliv

verčiant pažodžiui, šita pamoka turėtų vadintis Gyvenimas gryname ore. į anglų kalbą ją verčia kaip Outdoor activities. ką ten darom? o gi visą krūvą dalykų, kuriuos galima daryti gryname ore.

pradėjom nuo burlenčių – pirmą pamoką mokiausi surinkti burlentę ir pakelti burę bei nenugriūti nuo lentos. antrą pamoką jau išmokau išstovėti ant lentos ir netgi šiek tiek paburiuoti. trečią pamoką išmokau apsisukti.

mergaitės iš mokyklos ir jų burlentė

paskui burlentes padėjom į šalį ir ėmėm irkluoti kajakus. pirmą pamoką mokytojas stengėsi mus išversti iš kajakų, kad išmoktume, ką daryti tokiu atveju. kitus kartus tiesiog irklavom po įlanką.

paskui vanduo visiškai atšalo ir vandens sportas baigėsi. tad pradėjom laipioti į medžius.

į medžius laipom rimtai – aukštai ir su apsaugomis. beveik kaip į kalnus. į kalnus, tiesa, irgi lipom- norvegijoj. bet apie ją – atskirai.

pirmadienį į medžius nebelipsim. užsiimsim orientaciniu (gauni žemėlapį ir bėgi ieškoti punktų).  kuo užsiimsim po orientacinio, nežinau, bet akivaizdu, kad kuo nors kur nors miške ir smagiai.

dar, mokytojas sakė, kad jei sniego bus, tai slidinėsim. mačiau, slidžių turi visą krūvą. tik kalnų čia, danijoj, nelabai turi.

taigi, apibendrinus, šita pamoka – viena linksmiausių mokykloje. užsiiminėjam sau visokiais niekais ir smagiai leidžiam laiką. vėlgi, naudos gal ir ne per daugiausia, na bet gerai praleistas laikas irgi vertybė.

beje, mokytojas Gunaras yra geras dėdė. toks santūrus, tylus, bet rūpestingas, globėjiškas. jis dar ir sporto mokytojas.

kartą jis pasikvietė mus, mokinius, pas save į namus ir parodė visą krūvą mažyčių jo kalės šunyčių, paskui pavaišino jo žmonos keptu pyragu ir kakava. buvo hyggeligt (kaip pasakytų danai, o vertimo aiškaus ir nėra – jauku, faina, malonu ir etc.). čia, mokykloje, bendravimas su mokytojais visai kitoks, nei įprasta Lietuvoje.

Vienas atsakymas į “Pamokos: Friluftsliv”

  1. Vilnelės vilnijimai » miškuose kalbėjo:

    […] po miškus ir laukus orientavomės. čia Outdoor activities pamokos. įdavė kompasus ir žemėlapius ir paleido ieškoti postų. man patiko – daug gryno oro, […]

Būtinai palikite komentarą: