Pamokos: Jeg snakker ikke dansk

Savaime suprantama, kad danijoj mes mokomės danų kalbos. ir mokomės daug. tiesa pasakius, daugumai danų atrodo, kad mes būtent to ir atvažiavom čia – išmokti kalbos. be to, dalis international students būtent to ir atvažiavo čia. pavyzdžiui, mergaitė iš Peru, kuri nori likti danijoj, nes čia gyvena jos mama su patėviu. arba berniukas iš Anglijos, kurio tėvas danas, bet jis nekalba daniškai.

turim 5 danų pamokas kiekvieną savaitę. tai yra pamokos, kurios nuo pat pradžių mums buvo privalomos ir nieko negalėjom pasirinkti.

mus moko tokia labai gera tetulė ir albanijos, kuri prieš daug metų pati buvo šios mokyklos mokinė. čia sutiko savo būsimą vyrą ir liko. o kadangi ji mokėsi danų kalbos kažkada, tai vis dar, priešingai nei dauguma danų, moka danų kalbos taisykles ir gramatiką.

kaip mokyti danų kalbos ji tikrai išmano. tiktai, problema ta, kad man pamokų tempas per lėtas. esame labai spalvinga grupė, tad vieniems tempas kaip tik, kitiems per greitas, tretiems per lėtas. per lėtas, iš tiesų, turbūt yra tik dviem mums iš lietuvos, man ir W. kiti bent jau nesiskundė. bet kuriuo atveju, danų suprantam vis daugiau ir daugiau. tik kalbėt vis dar labai sunku – danų kalbos tarimas yra siaubingas, žodžius, regis, reikia išvemti, kad jie skambėtų, kaip turi skambėti.

beje, geriausios danų pamokos būna tos, kurios vyksta pas Miuzi (taip tariamas mūsų danų mokytojos vardas) namuose. taip, mes einam pas ją į svečius ir jos svetainėje geriam arbatą su pyragu ir mokomės danu. kaip jau sakiau – ji labai gera tetulė, nuoširdžiai besirūpianti mumis ir norinti, kad mes gerai jaustumėmės svetimoj šaly. tad ir kviečia pas save į namus kiekvieną ketvirtadienį. ir šiaip visada pataria, paaiškina, pasidomi, kaip mums einasi. iš jos gauname nemažą šilumos dozę.

tiesa, paskutinę savaitę gyvenam be jos, nes jai buvo atlikta operacija – dar labiau pradėjom ją vertinti. nors pavaduojanti mokytoja simpatiška ir turi gerą jumoro jausmą, bet moko mus kaip darželinukus… šiandien, pavyzdžiui, spalvinome spalvotais pieštukasi kvardatėlius – mokėmės daniškus spalvų pavadinimus.

Miuzi sako, kad baigę danų kursą, kalbėsime daniškai. kol kas man vis dar sunkoka tuo patikėti, bet džiaugiuosi, kasdien suprasdama vis daugiau. ir visgi, danijoj mokytis danų yra sunkoka – čia visi taip puikiai kalba angliškai, kad poreikio danų kalbai visai nėra.

5 Atsakymų į “Pamokos: Jeg snakker ikke dansk”

 1. vip kalbėjo:

  Matyt, Danijoj anglų kalba užima tokią pat vietą, kaip sovietiniais laikais rusų kalba Lietuvoj :)
  O vis gi keista, kad danų kalbos moko albanė :)

 2. vilnelė kalbėjo:

  danai, kaip ir olandai, neverčia filmų, tik subtitruoja juos. tai, manau, stipriai įtakoja jų anglų kalbos mokėjimą. taip pat jų kalba panašoka į anglų – tai ir mokytis ne taip sunku.

 3. d kalbėjo:

  nu, bet argi nefaina paspalvint? 😀

 4. vilnelė kalbėjo:

  aha, faina – šiandien paišėm namą ir paskui vardinom namo dalis 😀

 5. Armandas kalbėjo:

  Man beskaitant vis iškyla darželio vaizdai 😀

Būtinai palikite komentarą: