Århus

tai antras pagal dydį danijos miestas, studentų miestas, artimiausias nuo mano kaimo miestas. tarti reiktų Orhus, o rašyti – kaip pavadinime, arba Aarhus.

Aarhus yra gana senas miestas – manoma, įsikūręs aštuntam amžiuj, o gal net anksčiau. tačiau realiai jis suklestėjo tik 19 amžiuje, kai sparčiai pradėjo plėstis uostas. dabar miestas – itin jaunas – 13 procentų gyventojų yra studentai, o ant kiekvieno kampo – po universitetą.

pataikiau pirmą kartą aplankyti Aarhusą, per miesto festivalį, tad jis man paliko itin gyvo ir šurmuliuojančio miesto įspūdį. gyviausios mieste, turbūt, yra upės krantinės, pilnos kavinių, restoranų ir žmonių.

Aarhus turi aukščiausią katedrą danijoj. nors ji man nepasirodė ypatingai aukšta, bet tas didelis bokštas nuotraukos centre yra 96 metrų. beje, dar kažkurios ten bažnyčios navos yra ilgiausios danijoje. kitaip tariant, danų mastais ji yra tikrai didelė. šiaip jau nėra ji labai įspūdinga, toji katedra, didelė, griozdška ir šiek tiek gotikinė bažnyčia. ir tiek.

čia vis dar katedra, ji kiek gražesnė iš šono, nei iš priekio.

daug gražesnis yra už bažnyčios esantis teatro pastatas. tai labai gražus art noveau stiliaus pastatas, statytas devyniolikto amžiaus pabaigoj. gaila, visas netilpo į kadrą.

tarp lankytinų objektų reikia nepamiršti bjauriosios rotušės. nors miestas ja didžiuojasi, bet, turiu pripažinti, ji yra tikrai šlykšti. griozdiškas keistos spalvos pastatas su dideliu ir negražiu laikrodžiu.

dar yra daniškosios rumšiškės – Gamle By. į vidų neužėjau, nes bilietas brangus, bet pasėdėjau greta esančiame parke, prie malūno. nedidelis tas jų Senas miestas (taip verčias Gamle By), bet visai gražus, bent jau iš tolo.

na ir dar reikėtų paminėti AROS, šiuolaikinio meno muziejų. iš išorės jis ne labai įspūdingas, bet viduje tikrai gražu. ir ekspoziciją turi labai neblogą. vertas dėmesio.

gražiausia miesto dalis – ne tie dideli ir turistų giduose sužymėti objektai, o mažos gatvelės, maži namukai ir maži kiemai, kuriuose kartais gali rasti labai gražių dalykų.

o toliau, be mažų ir jaukių senamiesčio gatvelių belieka tik parkai. šiek tiek toliau nuo miesto yra vienas didelis didelis parkas. sako, kažkur jame stovi karalienės rezidencija, tačiau mes jos neradom. užtat radom gražią krantinę.

beje, šioje nuotraukoje matote porą miesto dviračių. Aahuse, kaip ir kopenhagoje galima nemokamai pasivažinėti miesto dviračiais, kurie, nors ir ne itin patogūs, bet itin tinkami miesto tyrinėjimui. dviračiai sustatyti tam tikruose stovuose (kurie sužymėti mieste esančiuose žemėlapiuose), o norint jais naudotis, reikia turėti 20ties kronų monetą. principas panašus į vežimėlių prekybos centruose principą – įkiši monetą, gauni dviratį, grąžini dviratį į bet kurį stovą – gauni atgal monetą.

beje, kaip jau minėjau, Aarhuse buvau jo festivalio metu. festivalis – tai krūva meno keistose tam vietose. nuo paprastų dalykų, pvz., oranžinės kėdės, pakabintos ant langų

iki sudėtingesnių, tokių kaip varlė dviratininkė miesto upėje.

meno pilnas miestas, o vakarais – dar ir muzikos. ant kiekvieno kampo – po palapinę/barą, o juose – muzika. visas miestas buvo vienas didelis vakarėlis. gatvės pilnos žmonių. tikra šventė.

tuo šurmuliu, tuo gyvumu man miestas ir patiko labiausiai. gražus tas Aarhusas, net jei ir neturi jokių ten rūmų ar super gražių pastatų…

copyright’as: dalis nuotraukų, įskaitant paskutiniąją, priklauso W. ačiū, W.

2 Atsakymų į “Århus”

  1. vip kalbėjo:

    Nuotraukose tai tas Aarhus prastokai atrodo, tie menai gelbsti, galvojau jie visada ten, o pasirodo – tik akcija

  2. deivis kalbėjo:

    nuostabus miestas.Teko ilgokai ten pagyventi. Gyvas,pilnas judesio visus metus jaunimo miestas

Būtinai palikite komentarą: