samling

ar kam nors įdomu, ką aš darau per dienas? tuoj imsiu ir pasipasakosiu. ir pradėsiu ne nuo pamokėlių, o nuo samlingų :)

danai, bent jau hojskolėse, itin mėgsta susirinkimus. tų turime daugybę. ir, mano nuomone, dauguma iš jų ne itin prasmingi. ką padarysi, esu svečiuose, tad taikausi prie taisyklių. taigi, susirinkimai.

mokykloje turime pamokėles kiekvieną dieną nuo 8.15 iki kaip kada. realiai esam užimti daugmaž iki vakarienės, kuri yra 18 val. iki pietų turim 2 pamokėles po 1,5 val, po pietų – 2 ar 2,5 pamokėles po, vėlgi, 1,5 val. po pirmos pamokėlės ryte turime rytinį susirinkimą, kurio metu dainuojame daineles iš mokyklos dainyno – ne itin vykusiai, ne itin gražiai, bet, turbūt, iš širdies. paskui mokytojai bando pasakyti ką nors dvasingo, kas įkvėptų mus dienos darbams. visko ten būna, pavyzdžiui, viena mokytoja kalbėjo apie mūsiškąjį, lietuvišką kryžių kalną. kita – tiesiog davė pasiklausyti pop dainos, kurios žodžiai, mokytojos nuomone, yra labai išmintingi. skamba itin dvasingai, ar ne? o jei dar ir pridėčiau, kad susirinkimas baigiasi malda? “tėve mūsų”.

tiesą pasakius, tas visas susirinkimas man kiek juokingas, kaip ir kitiems užsieniečiams, bet danams, regis, tai yra normalu. na, jis trunka tik 15 minučių, taigi, nieko baisaus. o kartais netgi būna įdomus, jei veda geras mokytojas.

beje, danai, regis, labai mėgsta dainuoti – dainuojame iš knygučių kiekviena įmanoma proga. problema tik ta, kad nelabai kaip mokiniai dainuot moka… ir tos dainos ne labai įdomios. ir dar daniškos, bent jau dauguma…

šiaip jau susirinkimų diena – antradieniai. pirma turime koridoriaus susirinkimą. susėdam ir teoriškai turėtume pasipasakoti apie savo bėdas ar šiaip ką nors įdomaus, o praktiškai – tiesiog nieko neveikiam. dar ir dėl to, kad mūsų koridoriaus atsakingoji mokytoja Marianė (apie mokytojus dar papasakosiu vėliau) nelabai ką temoka pasakyti angliškai.
paskui ateina laikas mokinių susirinkimui. turim čia mokinių tarybą, tai kartais jie turi ką nors svarbaus pasakyti, pavyzdžiui, kad living room’e niekas nesiplauna puodelių. žodžiu, nieko rimto. pusvalandį pliurpia apie tokius niekus ir tik retkarčiais pasako ką nors vertingo.

paskui turim mokytojų susirinkimą, kuris, beje, irgi prasideda nuo dainelių. susirinkimo metu mokytojai papasakoja apie artimiausius įvykius ir projektus. dažniausiai šitas susirinkimas yra visai naudingas – bent jau sužinome, kas vyks mokykloje.

penktadieniais turime susirinkimą, kurio metu mokyklos vadovas Jensas (jis, turbūt, vertas atskiro įrašo) pasakoja mums ką nors dvasingo, o muzikos mokytojas kenetas moko mus dainuoti daineles iš dainyno. na ne tiek moko, kiek tiesiog dainuojam. nuobodybė. tiesa, artimiausiu metu tie susirinkimai turėtų truputį paįdomėti, nes per juos pristatinėsime savo šalis.

taigi, dažniausiai visa ta susirinkimų dalis yra gana nuobodi ir nelabai prasminga. bet danams labai svarbus grupės bendravimas, kurį jie įgyvendina būtent tokiais susirinkimais. keistoki tie danai kartais, na bet.

4 Atsakymų į “samling”

 1. laimingiausia lietuvė kalbėjo:

  Kokie jie tau keistoki, ne keistoki, o laimingiausi pasaulyje žmonės :) – ką tik perskaičiau išsamų straipsnį lietuviškoje spaudoje apie tai, kad pagal įvairiausius tyrimus ir daug metų laimingiausiais išrenkami danai :)

 2. vilnelė kalbėjo:

  danai jau gyrėsi savo laimingumu. apie tai dar papasakosiu :)

 3. d kalbėjo:

  oi, mane gasdina biski tas sektantizmas :(

 4. vilnelė kalbėjo:

  nebijok, priprasi. pradžioj ir mes stebėjomės, į kokią čia sektą pataikėm. vienas toks mums abiems žinomas personažas sakė, kad ten turbūt sekta, kuri ruošia žmonas arabų šeichams 😀 taip nusprendė tada, kai papasakojau, kad mokaus rankdarbių, gaminti maistą, prižiūrėti vaikus, dainuoti ir etc… 😀
  teisingai, einu, pradėsiu rašyti apie pamokas ir mokytojus :)

Būtinai palikite komentarą: