RHE

Rønde Høj- og Efterskole – tai toks daiktas, kuriame pastaruoju metu leidžiu dienas ir naktis. kas yra hojskole jau pasakojau, o Efterskole – tai panašaus pobūdžio mokykla tik jaunesniems – 14-16 metų paaugliams. jie metus (arba du) Efterskolėje gali pasirinkti vietoj tradicinės mokyklos metų. taigi, mūsų mokykla yra jungtinė – dvi mokyklos viename pastate. turim kokių 130 “mažiukų” arba “vaikų” (taip juos vadiname) ir net 29 hohskolės mokinius. sakydama “net”, savaime aišku, ironizuoju. mūsų kursas kaip niekad mažas.

Mokykloje mes ir mokomės, ir gyvenam, ir maitinamės. taigi, šiek tiek apie buitį (kitaip tariant – nieko įdomaus šiame įraše).

pastato dalis su mūsų kambariukais (matot šešėlį? spėkit, kas ten stovi?)

gyvenam čia po du kambariuke, kambariukas mažiukas, bet turi dušą ir tualetą.tiesa, dušas keistokas – tiesiog pakabintas pats dušas tualeto kabinoj ir grindyse palikta skylė vandens nutekėjimui. vietos taupymas, bet užtat prausies ir taškai viską aplinkui. kambariukai turi balkonus, kurie yra jungtiniai – trys kambariai išeina į vieną ir tą patį balkoną.

jūra iš mano balkono

mano kambariukas – geriausias iš visų. gyvenam viršutiniam aukšte ir matom šiek tiek jūros, gražius saulėlydžius, be to, galime mėtyti visokį šlamštą į apatinio aukšto balkoną. be to, kambarys dviaukštis – apačioj, 3×3 metrų plote yra du staliukai ir vieta dirbti, viršuj panašiam plote yra dvi lovos. mūsų kambarys dar geriausias ir tuo, kad vienintelis iš dviaukščių kambarių, viršutinėj kambario daly turi radiatorių. žiemą, turbūt, nešalsim. dar kambaryje turiu kambariokę. iš Telšių.

saulelydis ronde

saulėlydis iš mano balkono

grįžtant prie mokyklos, turim čia didžiulį valgomąjį, teatro salę, susirinkimų salę, sporto salę, muzikos namuką, rankdarbių ir piešimo klases ir dar visokių ten daiktų. dar mes, hohskolės moksleiviai turim “svetainę” – living room su televizorium ir dvd, pool’o stalu, stalo futbolu ir pianinu.  čia ir leidžiam didžiąją dalį laisvo laiko. tiesa, dar kiekvienas aukštas (jų yra 5) turi po virtuvėlę arbatai virti ir privatiems pokalbiams.

šitoj pastato daly vyksta pamokos, o ten toliau, pastate su keistais langais gyvena Efterskolės berniukai

tiek techninių detalių, turbūt. šiaip jau šita mūsų mokyklėlė yra visai nemenkas bendruomenės centras – nuolat prisirenka žmonių iš apylinkių ir kas nors vyksta. mes dažnai džiaugiamės, kai žmonių prisirenka – maistas geresnis būna. šiaip jau maistas neblogas, bet ir ne itin geras, tad pirmą mėnesį man jis patiko, o dabar jau baigia užknist.  bet maitina tai ką tu ką tu – galima sakyti, 6 kart per dieną. pusryčiai (tų niekad nevalgau) 7.30, paskui, 10,05 – arbata ir morkos (taip, morkos. graužiam kaip triušiai). 12.00 – pietūs, 15.00 – arbata ir duona su džemu ar su sviestu, 18.00 – vakarienė, 21.00 – arbata ir duona su džemu arba pyragas, jei buvome geri. aš stengiuosi apsiriboti morkomis, pietumis ir vakariene (per pusryčius miegu). na ir dar pyragu, jei skanus būna. beveik visi international students (taip mes, užsieniečiai, čia vadinamės) skundžiasi, kad storėja…

mokyklos ofiso pastatas. 

na užteks apie buitį. kitam įraše pradėsiu pasakotis apie ką veikiam per dienas – pamokėles ir kitus panašius dalykus.

2 Atsakymų į “RHE”

  1. Anonymous kalbėjo:

    Iš Barselonos grįžai daug kg praradusi, tai Danijoj atvirkščiai – papildomų kg parsiveši? :)

  2. d kalbėjo:

    mintis apie storejima mane truputi gasdina. bet gi sakei, kad ten sportas propaguojamas – gal tai gali padeti palaikyti status quo? :) beje, kiek dienu pries prasidedant mokslams vaziavai i mokykla?

Būtinai palikite komentarą: