Jeg bor i Rønde

taigi, pradėt turbūt reikėtų nuo pradžių, bet nuo pradžių nepradėsiu. pradžia buvo kažkur ilgame kelyje tarp vokiškos italijos ir mano kaimo. apie tai – kadanors vėliau. jei netingėsiu.

taigi, žinot ar nežinot, bet aš gyvenu Rønde, vienam tokiam nedideliam Danijos kaime. kaimas yra žemyninėj danijos dalyje, Djursland srityje, netoli Aarhus miesto.  na, danai Rønde vadina miestu, bet kad čia tėra 5 gatvės ir 3 supermarketai. tikras kaimas, o aplink dar ir pilna laukų, fermų, karvių, arklių ir net viena kita avis.

pagrindinė miestelio gatvė

tiesa, visai šalia (pro langus matyti) yra jūra. už kokio kilometro (tik eiti iki jos reikia ratais).

dar miestelis turi savo bažnyčią ir kapinaites. šiaip jau danijoj jie daugiausia liuteronai, tad bažnyčia balta ir tuščia.

ronde bažnyčia

užtat kapinaitės labai gražios, visai nepanašios į kapines:

ronde kapinės

taip, čia tikrai kapinės, tuose gyvatvorių apskritimuose yra akmenys – antkapiai.

daugiau mieste nieko gero, tik už poros kilometrų yra pilies griuvėsiai. pilis yra saloje, tačiau salą ir žemyną jungia siauras dirbtinis pylimas.

pylimas

ta pilis buvo pastatyta kažkada, kai danijos karalių užkniso netoliese saloje įsitaisę piratai. jis nusprendė pastatyti neįveikiamą pilį gintis nuo visokių priešų. ir pastatė – saloje, su daugybe pylimų ir įtvirtinimų – tikrai neįveikiamą. priešai tai puikiai suprato, todėl niekada ir nebandė įveikti šitos pilies. kam vargti, jei galima tiesiog apeiti ją dideliu ratu. tad pilis stovėjo nenaudinga, o jos valdytojas griežė dantimis. galiausiai karalius nusprendė, kad iš pilies tiek naudos, kiek naudingos jos plytos – išrinko pilį į dalis ir išvežė akmenis į kopenhagą, kur juos panaudojo kažkurios kitos pilies statybose. paliko tik stebėjimo bokštą, kuris stovi ir iki šiol.

taigi, tiek tų įžymybių mano kaime. tiesa, čia dar yra viena tokia mokykla, ta pati, kurioje aš dabar sėdžiu. bet apie ją – rytoj.

(Copyright’as: beveik visas naudotas nuotraukas padarė W. ačiū.)

Būtinai palikite komentarą: