pavyzdys

pagarba tam dviratininkui, kuris šiandien gedo prospekte stovėjo ant dviračių tako. taip, tiesiog stovėjo, tačiau tuo trukdė mašinoms važiuoti dviračių taku. taip jau yra, kad vairuotojai pripratę gedimino prospekte prie sankryžų pamiršti ištisines linijas ir dviratininkus – gi važiuojant dviračių taku galima greičiau pasukti ar pravažiuoti tiesiai pralenkiant į kairę pusę sukančias ir eilę sudarančias mašinas. tarp kitko, šiandieninis dviratininko poelgis parodė, kad dvi juostos mašinų gali puikiai tilpti prospekte ir netrukdydamos dviračiams, jei tik truputį pasispaustų. tačiau kam spaustis, kai yra tiek laisvos vietos ant dviračių tako?.. gerai, kad bent kai kurie vairuotojai ir patys tai supranta ir palieka pakankamai vietos pravažiuoti dviračiui net kai sudarinėja antrąją juostą. ačiū jiems.

šiandieninis dviratininko pavyzdys privertė pasižadėti sau nors kartą per savaitę pačiai pastovėti ant dviračių tako ir paauklėti vairuotojus.

14 Atsakymų į “pavyzdys”

 1. g12 kalbėjo:

  Nu nėra prospekte dviračių tako, nėra ten jo.

 2. vilnelė kalbėjo:

  o tos baltos linijos tai kas? :)

 3. g12 kalbėjo:

  Baltos linijos yra baltos linijos, bet su dviračio taku jos neturi nieko bendro.

 4. vilnelė kalbėjo:

  o tie į dviračius panašūs simboliai, kurie kartais pasirodo toje balta linija atskirtoje zonoje?…

 5. g12 kalbėjo:

  Hmm, perskaityk taisykles :) Tie simboliai nurodo dalį pėsčiųjų ir dviračių tako skirtą dviračiams. Be ženklo “Pėsčiųjų ir dviračių takas” jie prasmės nelabai turi, jie nėra pakankama sąlyga dviračių takui. Turi būti ženklas. Toks mėlynas, apvalus, su nupieštu dviratuku.

 6. vilnelė kalbėjo:

  hmhmhm, šitą dalį pražiūrėjau :) bet kuriuo atveju, mašinos neturi teisės kirsti baltos ištisinės linijos 😛

 7. g12 kalbėjo:

  Tai tie vairuotojai irgi, matyt, kaip tik šitą dalį “pražiūri” :) O dviratininkams dar teks užsitarnauti lygiasteisio eismo dalyvio statusą. Ir ar tą padarysim erzindami vairuotojus?

 8. vilnelė kalbėjo:

  aš tai traktuočiau ne kaip erzinimą, o kaip priminimą apie kai kurias eismo taisykles :)

  beje, mano nuomone, problema ir yra tie vairuotojai, kurie tokioj situacijoj erzinasi ir pyksta ant dviratininko, užuot pagalvoję, kodėl dviratininkas ten stovi ir ką jis nori jiems pasakyti.

 9. g12 kalbėjo:

  Tu žinai, dar kai galiojo senos taisyklės (su tuo punktu “pusmetris nuo kelkraščio”) važinėdavo vienas toks autobuso vairuotojas, kuris irgi dviratininkams “primindavo” šitą punktą spausdamas juos autobuso šonu. Daug istorijų man su juo buvo, ir ne vien man vienam, taip kad su tokiais “auklėjimais” pati įsivaizduoji kaip viskas gali baigtis. Ne tas kelias, ne tas.

 10. vilnelė kalbėjo:

  tai kad ir dabar dauguma autobusų važiuoja 30 cm. (į pusmetrį tai beveik tilpčiau) nuo kelkraščio. va jų tai, turbūt, nepavyks išauklėti :)

 11. g12 kalbėjo:

  O kam juos auklėti? Jie KET nepažeidžia. Auklėti reiktų tam tikrus nežinančius taisyklių dviratininkus.

 12. vilnelė kalbėjo:

  čia buvo daugiau ironija, nei rimtas pareiškimas :)

  šiaip jau pagarba viešojo transporto ir ypač troleibusų vairuotojams. bent jau man asmeniškai – jie vieni iš maloniausiu ir dažniausiai užleidžiančių kelią eismo dalyvių.

  o dviratininkus taip, tikrai irgi reikėtų paauklėti. įskaitant mane :). ir vis tiek dažnas mano taisyklių pažeidimas atsiranda dėl sąlygų nebuvimo arba vairuotojų elgesio.

 13. Oni kalbėjo:

  O tas dviratininkas yra jis: http://www.audrius.martinkus.lt/?p=46

 14. Audrius kalbėjo:

  xe xe :) malonu nežinant sutikti blogerius dviratinikus ir jiems malonų įspūdį palikti. Man irgi vienas policininkas sakė, kad gedo prospekte dviračių tako nėra, o kitas sakė, kad ten stovėdamas jokių taisyklių nepažeidžiu. Gi mašinos negali kirsti ištisinės ženklinimo linijos, nesvarbu ar už jos metras ar penkiolika. Taigi dabartinis mano tikslas išsiaiškinti jei dviračių takas tai tik mėlynu ženklu pažymėtos dalys, tai tada kam tiek pripiešta tų baltų dviratukų ant kelio? o kaip ant baltojo tilto? kam ten piešti jei tai nėra dviračių takas? o gal kas nors “sutaupė” nedėdami ženklų.

Būtinai palikite komentarą: