Naujasis Baltijos šokis: Cullberg Ballet

šiuolaikinį šokį labai myliu ir mėgstu. daugiau ar mažiau, bet stengiuosi stebėti kiekvieną Naujojo Baltijos šokio festivalį. tad ir šeštadienį ir sekmadienį aplankiau festivalio renginius.

šeštadienį šoko trupė iš švedijos. parodė du spektaklius. pirmasis, Negro con Flores man labai labai patiko. originali choreografija, stiprūs atlikėjai ir keletas neblogų apšvietimo sprendimų, gerai derančių su muzika. puikiai vedama spektaklio linija – įtampos pakilimai ir nusileidimai ir kartais šokis ir visas vaizdas tiesiog vežė.  dalis šokio buvo atliekama prietemoje, tad kartais judesį žiūrovai daugiau nuspėdavo, nei matydavo – įdomus ir pasiteisinęs sprendimas.

antrasis šios trupės darbas Tarytum – kiek įprastesnės koncepcijos, idėjos, bet vis tiek gana originalus ir įdomus. vis tik, blankesnis po pirmojo, mažiau netikėtas, mažiau vežantis. bet kuriuo atveju, geras atlikimas ir gera choreografija išlieka. tad dviejų valandų, pavogtų iš GMD negaila.

radau youtubėj trumpą Negro con Flores treilerį (jei galima taip pavadinti). ne visai atspindi, kas ten buvo, na bet…

Vienas atsakymas į “Naujasis Baltijos šokis: Cullberg Ballet”

  1. Vilnelės vilnijimai » Naujasis Baltijos šokis’08 kalbėjo:

    […] dar spėjau ir porą sykių subėgioti į Naująjį Baltijos šokį. tačiau laiko radau tik cullberg ballet aprašymui. dabar trumpai apie kitus matytus […]

Būtinai palikite komentarą: