būsimieji verslininkai

kol vieni vaikai vasarą trina asfaltą, ištremti sėdi kaime arba žaidžia kompiuterinius žaidimus, kiti gi užsidirbinėja savo pirmąjį milijoną… vakar užvažiavau į statoilą viršuliškėse prisipūsti padangų. žiūriu, prie oro aparato stovi berniūkštis. vos privažiavau, jis “abu ratus pūsim? kiek jums slėgio reik?” ir ėmėsi atsukinėti ventilį. pirma reakcija buvo priešiškumas (automatinė reakcija prieš visokius pinigų prašinėtojus), bet greitai persijungiau – gi vaikas užsidirbt bando ir dar tokiu gana originaliu lietuvoje būdu. tai leidau jam pripūst abu ratus ir atidaviau visus centus, kuriuos turėjau (bus apie litą).

išradingas vaikis, kai pagalvoji. susigalvoja tokį nieką ir kala bapkes. jis gan gudriai daro – neklausia ar tu nori ir neleidžia pačiam prieit – kol išlipi iš mašinos, jau vieną ratą pripūtęs. kaip po to neduot centų tokiam vaikigaliui? įdomu, kada jis užsidirbs tą savo pirmąjį milioną?

tačiau yra ir pinigų nesugadintų vaikų. vakar mano kolegai kiemo, kuriame yra ofisas, vaikai pasisiūlė nuplauti jo mašiną, kuri garaže po kiemu stovėjo. jis sutiko. po kokių 10 minučių vaikai atėjo paprašyt lempos – ten tamsu garaže, bet lempos negavo, nes neturim nieko tinkamo. jie vis tiek nepasidavė. atėjo dar po 10 ar 15 min ir sako – “your car is ready” (kažkokie užsieniečiai tie vaikai, ne anglai, bet angliškai truputį kalba). dar atsiprašė, kad mašina nuplauta, bet nenudžiovinta – vis dar šlapia. ir eina lauk. tada mano kolega sako “i think, i owe you some money?”. tie pasitarė (buvo tryse), sugrįžo ir sako “we don't like money” ir išėjo. kolega sako, kad mašina buvo gražiai nuplauta.

7 Atsakymų į “būsimieji verslininkai”

 1. Anonymous kalbėjo:

  Manai tie "koloneliu" vaikai taps milionieriais? :) Nemanau kad jie ten atsidure is gero gyvenimo ar turedami "biznio plana" :)

  Neginu ir liurbiu kaimuose ar kiemuose,bet kam is vaiku ATIMINETI VAIKYSTE??? kokia ji bebutu….pinigai ,pinigai,pinigai….

  O man tokie oro putikai, benzino pilikai , plovejai nereikalingi visai. As viska galiu atlikti pats. Ne is skupumo , o tiesiog-pats. Beje, po tokios oro priputimo kampanijos visada pasitikrink ar pro kitas dureles is auto tau niekas nepradingo:)) Jei tokia mintis pasirodys paranojishka, pasidomek policijoje vagysciu statistika:)

 2. vilnele kalbėjo:

  sakyčiau, vaikystės atiminėjimas yra tuomet, kai tėvai taip priverčia darbuotis. o čia, mano nuomone, yra to berniukščio iniciatyva. beje, tokia vaikystė, manau, yra geresnė, negu sėdint prie kompiuterio ekrano ir skerdžiant priešus. kompiuteris yra tas, kuris atiminėja vaikystę, o ne tokie bandymai užsidirbti.

  ir pasidaryt aš taip pat viską galiu pati. ir pasidarau visada pati. bet kodėl neduot vaikui užsidirbti?

 3. Anonymous kalbėjo:

  o kam tam vaikui reikia uzsidirbti?

  maistui ? pramogoms? narkitikams?liepe blogas tevas/dede/brolis??

  kuo labiau civilizuota visuomene, tuo maziau gatvese "uzdarbiaujanciu" vaiku…

 4. vilnele kalbėjo:

  ką aš žinau: saldainiams/ledams/dviračiui/kompiuteriui… kodėl iš karto narkotikams, kodėl piktas dėdė liepė? iš kur pas jus toks juodas požiūris į pasaulį? :)

  aš pati augau šeimoje, kur tėvai negalėjo nupirkti visko, ko aš norėjau. gerai, jei jums vaikystėje nieko netrūko, tėvai viską nupirkdavo. man ne. tam vaikui irgi ne. tai ką, iš karto asociali šeima? iš karto necivilizuota visuomenė?

  civilizuotoje visuomenėje uždarbiaujančių ne ką mažiau, tik jie susigalvoja mažiau rankas tepančius užsiėmimus. štai šveicarijoj (kažkas pasakojo) vienas vaikis užsidirbinėjo atidarinėdamas duris į paštą. tai ten irgi necivilizuoti?

 5. Anonymous kalbėjo:

  tai ne uzdarbiavimas ,o pusiau ubagavimas…oi paziurekite vaikas pripute padangas! oi paziurekite vaikas duris atidare! duokite jam pinigu! jis gi vaikas!

  o jeigu tavo padangas butu pasisiules papompuoti

  bomzas? :) arba jeigu sankryzose LRytus pardavinetu bomzai ar cigonai? :)) papirkinejama atseit vaikais…

  vaikysteje mano pareiga buvo mokytis ,klausyti tevu ir vykydi kitus elementarius buities dalykus( pvz. kilimo valymas,shiukshliu ishneshimas ir t.t.)

  ir ishviso darbo kodeksas draudzia ishnaudoti vaikus tiksliai nepamenu nuo kokio amziaus…

  ir kai turesi savo vaikus ,prisimink ka cia rashinejai,kuomet jie vershis i gatves pusiauubagauti…

 6. vilnele kalbėjo:

  žinai, savo vaikų neturiu, bet tokiam jų uždarbiavimui, manau, neprieštaraučiau.

  dėl bomžų atskira kalba – tiesiog fiziškai negaliu pakęsti tų, nuo kurių per 10 metrų dvokia.

  valkataujantiems centų niekad neduodu, o štai iš bobutės, kuri ne su ištiesta ranka, o su vargana laukinių gėlių puokštele stovi (neturiu omeny tų, kurios nuolatinę prekybą varo ir jau visai prasigyvenusios), visada puokštę nusiperku. nes ji, kaip ir tas vaikas bando pinigus užsidirbti darbu. gal nelabai ką dirbti sugeba jau (arba dar), bet bent jau bando. lengva nueiti pas tėtę ir sakyti – duok bapkių, noriu saldainių (ar dar ko nors), visai kas kita – tas bapkes užsidirbti. niekada savo vaikų neversiu dirbti, tačiau jeigu jie patys norės daugiau, nei aš duodu – niekad neprieštarausiu prieš tokius uždarbius. tai irgi auklėjimo proceso dalis. ir joks ne vaikystės atiminėjimas.

 7. Anonymous kalbėjo:

  reziume: kai turesi savo vaikus , tada ir kalbesim toliau…

Būtinai palikite komentarą: