pirmas sustojimas. liucerna

o dabar truputį po truputį apie tai, kur buvau.

Liucerna. Šveicarija – tobulai išdailinta pasakų šalis. Tokia, kad kartais baisu žengti žingsnį, kad tik nepaliktum purvino pėdsako. Tiesa, taip daugiau jautiesi mažesniuose miesteliuose ir kaimuose. Miestai vis tiek yra miestai – jų tobulai nesutvarkysi. Ir nesustabdysi visų, kuriems alus spaudžia smegenis, kad nemyžtų į ežerą ar kokį kampą. Liucerna, žymi savo tiltais, kurie veda ne tiesiai per upes, o įstrižai, tarsi meistrai būtų turėję daugiau medžiagos, ar laiko, ar idėjų, nei reikia skersai upę nutiestam tiltui. Vienas, žymintis miesto istoriją, kitas – primena apie mirties baisybes. Kad kiekvieną kartą eidami tiltu, prisimintume, kokie mes laikini. Tiltas irgi neamžinas – degė.

Pats miestas, kalnų apsuptyje, ežero pakrantėje, perskrostas upės yra be galo gyvas. Ir be galo gražus – ištapyti namai, mažos gatvelės, daugybė žmonių. Kai kas tvirtina, kad tai gražiausias miestas šveicarijoje. Nežinia, ar galima tikėti – jie juk gyvena šiame mieste, tačiau kol kas gražesnių nemačiau.

Dar kalnai. Kas būsite netoliese, būtina užlipkite į Pilatus. Tiesa, ten kelia ir keltuvai – jei neturėsite laiko, tačiau jie brangūs. Kelionė viršun nuo tinkamo taško – kokios 4 valandos. Daugoka? Vaizdai verti to.

Dramblys irgi užlipo į Pilatus. Ten jis sutiko kalnų ožių.

Vanduo. Ne tik ežeras, kuriame būtina išsimaudyti, tačiau pasiruoškite – gali būti šaltokas, ne tik upė, srauni srauni, bet ir po fontaną ar tiesiog vandens čiaupą ant kiekvieno kampo. Geriamo vandens. Labai gaivi šalis.

Tiesa, brangoka. Kaip ir visa šveicarija. Alus (mažas) – 10 Lt. Bare. Maistas – nuo 20 Lt. (žinau vieną puikų indišką restoraną). Šokoladas – priklauso nuo kiekio.

Būtina: užlipti į kalną, išsimaudyti ežere, pasivaikščioti vakare upės pakrante, išgerti Rotušės alaus darykloje-restorane čia gaminamo alaus, išvaikščioti visą senamiestį ir apžiūrėti visus išpieštus namus.

Ką pamiršau? Neatsimenu.

Vienas atsakymas į “pirmas sustojimas. liucerna”

  1. Genė kalbėjo:

    Buvau kartą, vaizdai visam gyvenimui. Yra proga pakartoti vėl, džiaugiuosi, žaviuosi visu kuo.

Būtinai palikite komentarą: