Italija, uodai ir dievo užmirštos vietos

Italija. karšta, triukšminga, įkyri ir nemaloni, tačiau be galo graži. visiems draugiškai patariu – netranzuokite ten. labai greitai liaujiesi tikėti žmonių geranoriškumu. Akmeniniai veidai ir jokios reakcijos. dabar jau iš kiekvienos mašinos tikiesi, ne kad sustos, o kad bent jau nusišypsos. jei turi kantrybės – kartais sustoja. pasisekė, jei veža ten, kur reikia. jei ne – gali užstringti dievo užmirštoje degalinėje, kurioje uodų gerokai daugiau, nei mašinų. uodų, beje, pilna visur. artimiausiame miestelyje, ir tame mieste, į kurį pagaliau nusigauni traukiniu, nes degalinėje sutemsta ir numiršta viltis. Novara. dievo užmiršta vieta. miestas nykus. viešbučiai brangūs. naktis, rodos, šilta, tačiau bet kokias mintis apie miegą gryname ore išvaiko uodai, kurių neišvaikysi. suki ratus aplink stotį, eini, kad nepavytų uodai. pasirenki traukinį į milaną – jie važiuoja visą naktį. nors nereikia milano tau, nors nenori ten.

milanas. mano užstrigimų miestas. kažkada ten pavėlavau į lėktuvą. nes italijos traukiniai labai lėtai. sėlina bėgiais, stoja tuneliuose ir nevažiuoja laiku, rodos, tyčia nevažiuoja laiku. vėl užstrigau – traukinys tik iš ryto. į ten, kur manęs laukia jau šiandien. milano stotis. pora valandų, sėdint ir spoksant į ją ir į bomžus, sugulusius aplink ją. jautiesi panašus į juos – be vietos. net į stotį atgal nebeįleidžia – ji dabar 2 valandas nebedirbs. sėdi priešais stotį, nes tik naktį teturi milane, nes ryte traukinys išveš iš to miesto, kurio tuoj imsi neapkęsti, kurį, regis niežti, lyg uodo įkąstą vietą, kuriame nenori užtrukti ilgiau, negu būtinai reikia. nors miestas dėl to nekaltas. jis tik neįdomus. business village – taip jį vadina italai. kas žino, gal kitom aplinkybėm jis būtų man patikęs.

rytas, šviesiau, bet traukinys dar tik už poros valandų. šį kartą mačiau milane tiktai stotį ir makdonaldą. makdonaldas paliko geresnį įspūdį. žinau, tai išankstinis nusistatymas, nes stotis graži. tik nepatinka man. kaip ir visa Italija.

traukinys. lėtas, bet važiuoja tolyn. bet važiuoja prie jūros.

Būtinai palikite komentarą: