Trečia stotelė. Marselis

Marselį pasiekėme tik pusvalandžiu aplenkusios Tour de France. Jie
atvyko labiau sukaitę. Iš alpių. Juos pasitiko triukšmingiau, nei mus.
Tačiau pačią gražiausią palėpę gavome mes.

Marselis. Didžiausias uostas Viduržiemio jūroje. Garsus savo įlanka. Ir savo charakteriu.
Ir dar Taxi filmais.

Dramblys sėdi marselio forte

Dramblys budi Marselio forte. Čia iš dar nesukurto komikso “Dramblys pietuose”.

Vienas šveicaras, kuriam pasakojome, kad važiuosime į Marselį, pacitavo vienos kelioninės knygos pirmą sakinį. “Tie, kurie galvoja, kad Marselis yra graži vieta – labai klysta.” Taip, jis nėra pernelyg graži vieta. Pilna šiukšlių. Pilna purvo. Pilna mafijos. Tačiau tuo man jis ir patiko – neišdailintas, nenuglaistytas turistams, o gyvas, tikras miestas, turintis savo spalvą ir skonį.

Yra gražių vietų. Katedra ir kitos bažnyčios, ypač esanti ant kalno. Tiesa, užsiropšti ten ne taip lengva. Maži uostukai ir miestukai, tapę marselio dalimi, su siaurom gatvytėm, mažučiais namais ir savitu gyvenimo tempu. Senamiesčio gatvės. Įlanka, net jei visa ji nuklota turistams skirtais barais ir restoranais. Pajūrys. Fortas ir rūmai už jo. Netoliese esantys kalnai.

Marselyje būtina: paragauti midijų su bulvytėmis fri – žymiausias vietinis patiekalas. ir baisiai skanus. 8 eurai porcija. išgerti Pastis. Tai anyžinis aperityvas, populiarus visoje pietų prancūzijoje. apeiti įlanką. užlipti į kalną.
aplankyti grafo Montekristo kalėjimą saloje.

Kalnas, į kurį reikia užlipti

Kas dar? Nepaprastas piknikas paplūdimy, vakare, prieš pat nusileidžiant saulei. (krantas toks pats akmenuotas, kojos kenčia). Tour de France išvykimas (jie daug labiau atsipalaidavę, nei atvykdami, nes žino, kad prieky – nebe alpės). Vakarinis pasivaikščiojimas, kai gatvėse daug arabų ir mažai moterų. Lipimas į kalnus ar bent jau laiptais. Vaisių turgus.
Jūros gėrybių turgus. Žmonės, kalbantys angliškai.

Vienas atsakymas į “Trečia stotelė. Marselis”

  1. zivile kalbėjo:

    Man smalsu, ar Marselyje saltos naktys?

Būtinai palikite komentarą: