ketvirtas stabtelėjimas. Aix en Provence

Prancūzai sako, kad tai vienas iš gražiausių prancūzijos miestų. tačiau aš apie jį išgirdau pirmą sykį. dar prancūzai sako, kad jo gyventojai yra posh.

Tik keliasdešimt kilometrų nuo marselio. Sezano gimtinė. čia jis gimė, čia jis daug visko pripaišė. todėl čia jie turi visą krūvą dalykų, pavadintų jo vardu. pavyzdžiui, mišką.

Miestelis gražus. Visas senamiestis pilnas nedidelių gatvelių, gražių namų, aikščių. Pati svarbiausia turistinė gatvė su trimis fontanais ir krūva restoranų manęs nesužavėjo. tačiau mažesnėmis gatvelėmis, taip pat pilnomis restoranų, pasivaikščioti smagu. ir gražu. tik per daug turistų aplinkui. pernelyg turistinė vieta. pernelyg prabangi vieta.

bet ir turistiniai dalykai gali būti šaunu. kad ir vietinių produktų turgus, visas paruoštas turistams, tačiau alyvuogės iš jo vis tiek nepaprastai skanios. ir sūriai geri. ir visi kiti produktai vilioja akį, bet atsispiri ir nusiiri per turistus į nuošalesnes vietas – ieškoti parkų, kurie arba be žolės, arba žolė visa išnaudota, kaip šunų tualetas.

senamiestis nedidelis – žiūrėk, ir vėl apsukai ratą ir atsidūrei toj pačioj vietoj. kai nusibosta suktis, galima prisėsti ir išgerti Pastis.

dramblys geria pastis

Dramblys geria Pastis. Dramlys mažas, o stiklinė didelė, todėl jam nepakenktų šiaudelis ar kitos priemonės.

Vakare priešais rotušę gali rasti hip hoperių. tiesa, man jie labiau patinka tada, kai šoka dėl savęs, o ne dėl turistų. bet vis tiek įdomu.

Restoranų daugybių daugybė, tačiau kainos nemažos. Vietiniai reklamuoja vietnamietiškus restoranus, bet norintiems prancūziško maisto, meniu kainos prasideda nuo 15 eurų. nepigu. tačiau be galo skanu. vietiniai vynai – rožiniai.

vasaros naktimis daug koncertų. nors jie kainuoja (net nežinau kiek), tačiau gospelų galima paklausyti ir per katedros sieną – taip stipriai atskamba. vakaras šiltas. galima tiesiog pasėdėti ant suoliuko.

Aix (Ekse) reikia: pasivaikščioti. apsilankyti turguje. aplankyti sezano kalnus. išgerti pastis.

Aix (Ekse) galima: aplankyti kitas sezano vietas. aplankyti zolia ar kitų įžymybių vietas.

5 Atsakymų į “ketvirtas stabtelėjimas. Aix en Provence”

 1. Ambis kalbėjo:

  O chia tikrai dramblys ?

 2. vilnele kalbėjo:

  taip, tai drambys. ir neįžeidinėkite jo, galvodami, kad tai pelė ar koks kitas gyvūnas. jis net iltis turi.

 3. Ambis kalbėjo:

  Keista :) Nesu mates dramblio su ragais ir knysle vietoj straublio :)

  Jokiu būdu neįžeidinėju :) tiesiog ydomauju

 4. Baltlokis kalbėjo:

  Na ir sulaukiame pagaliau. Malonu skaityti

 5. Kjosas kalbėjo:

  Aciu kad parasete apie sita tema!

Būtinai palikite komentarą: