kapinės

Nemėžyje, kurį minėjau jau vakar, gyvena daug totorių. todėl jie ten turi mečetę ir kapines. štai kapinės man labiausiai patiko – jos yra musulmoniškos ir labai senos. tokių lietuvoje tik vienos – kitos. 

kapinėse kai kur išlikę antkapiai, kai kur – tik apsitrynę akmenys.

įdomu tai, kad dalis kapinių vis dar veikia – vienoje pusėje vien seni kapai, kitoje – nauji, prižiūrimi, apsodinti gėlėmis. nuo krikščioniškų akivaizdžiausiai jos skiriasi tuo, kad nepamatysi nei vieno kryžiaus – tik mėnulius. tiesa, paminkliniai akmenys, tie, kur naujų kapų, atrodo gana panašiai, kaip lietuviškieji, tik visur pusmėnuliai ir jokių piešinių – angeliukų ar pan, kuriuos mėgsta krikščionys. mat musulmonams negalima atvaizduoti nieko, kad gyva. naujieji antkapiai atrodo daugmaž taip:

Kaip ir ant šito antkapio, taip ir ant daugumos, užrašai yra arabiški ir rusiški. arba lenkiški. vienas kitas iš pačių naujausių kapų turi lietuvišką užrašą:

čia dar matosi kapas. didelis skirtumas nuo katalikiškų kapų – antkapis atgręžtas į kitą pusę nuo kapo. tai musulmonų tradcija. kita tradicija irgi matyti šitoje nuotraukoje – dedami 2 akmenys. vienas didelis antkapinis prie galvos, kitas, mažesnis – prie kojų.

tiesa, gėlės ant kapų – daugiau katalikiškos tradicijos. Musulmonai nelabai linkę prižiūrėti kapus.

2 Atsakymų į “kapinės”

  1. globus kalbėjo:

    nice trip =]

  2. istorikas kalbėjo:

    Didelės totorių kapinės buvo prie Vokės upės, ten, kur plentas į Trakus, dabartinės transporto įmonės teritorijoje. 1968-1971 tiesiant naująjį Trakų plentą, viską išgriovė , o totorių kaulus su žvyru pylė plento tiesimui. Maždaug 500 metrų atkarpa nuo tilto link Vilniaus tiesiog nusėta totorių laukais.

Būtinai palikite komentarą: