darbo laikas

nuo šiandien šefas mums nebeleidžia vėluoti ir baudžia už tai sankcijomis. sistema tokia:

galima vėluoti iki 10 min.

vėluoji daugiau nei 10 min – tai tau kainuoja darbo valandos atlyginimą.

vėluoji daugiau nei 15 min – tai tau kainuoja pusės dienos atlyginimą.

Taigi, dabar viskas pas mus griežtai. Tiesa, kaip pastebėjo vienas kolega – jei vėluoji daugiau nei 15 min – tai ateik po pietų, nes vis tiek tai tau kainuoja tiek pat. šefas tik numykė kažką apie tai, kad toks elgesys parodo tavo požiūrį…

aš būčiau nieko prieš tokią sistemą, jei taip pat būtų atlyginami papildomos darbe praleistos minutės. ateini anksčiau ar lieki po darbo 10 minučių – gauni papildomą valandos atlyginimą. neini pietaut, ar sėdi pusę valandos po darbo – gauni pusės dienos atlyginimą. tada viskas būtų tikrai sąžininga. tiek iš darbuotojų, tiek iš darbdavio pusės.

o juk visi mes normaliai ir žmogiškai susitvarkydavom – pavėluoji 15 min – pasėdi po darbo pabaigos. dabar aš išeisiu kasdien tvarkingai 18.00, net jei bus darbo. nes nebėra jokios motyvacijos bei sąžinės graužaties sėdėti ilgiau.

tiesa, dar šita darbo laiko taisyklė papildyta – jei nori išeiti anksčiau (ar ryte pavėluoti, nes reikia kur nors būti) – turi pranešti prieš 2 dienas. anksčiau vėl gi viskas būdavo paprasčiau ir protingiau – nori išeiti – ateini anksčiau arba neini pietų. dabar vėl gi eisiu kasdien pietauti nemažiau valandos. iš principo. be to, kartais prieš 2 dienas dar nežinai, kad norėsi arba reikės išeiti – kaip tada daryti?

taigi, vietoj protingo ir sąmoningo darbo laiko reguliavimo, dabar bus tikslus valandinis, ir lemiantis tavo finansus. kas iš to išloš – nežinau, bet tikrai ne darbuotojų motyvacija ir darbo rezultatyvumas.

vis tik tikiu, kad taip ilgai netempsim.

7 Atsakymų į “darbo laikas”

 1. Silas kalbėjo:

  "aš būčiau nieko prieš tokią sistemą, jei taip pat būtų atlyginami papildomos darbe praleistos minutės"

  idėjiškai taip, o realiai – ne.

  Paprastas pavyzdys, jei aš šiukšlinu gatvėje (pažeidžiu tvarką – kaip ir vėluodamas) – mane baudžia, bet juk niekas manęs nemotyvuoja jei aš nešiukšlinu arba net surenku kitų šiukšles(tai yra laikausi nustatytos tvarkos – nevėluoju į darbą, darau daugiau – pasilieku po darbo).

  Aišku daug ką rašai yra tiesa, bet tu žiūri iš savo varpinės (aš nevėluoju, aš atidirbu, aš dirbu viršvalandžius), bet gal laisva tvarka kai kas pradėjo piktnaudžiauti, ir darbdavys buvo priversta taip pasielgti?

 2. vilnele kalbėjo:

  taip, buvo tokių, kurie nuolat vėluodavo ir tai būtent sukėlė šitas permainas.

  tačiau tie, kurie visada vėluodavo, dažniausiai ir išeidavo paskutiniai. galbūt, jei suvestume darbo laiką sekundė sekundėn – dabar darbdavys išloš. bet ne tiek, kiek praloš sukūręs tokį diskomfortą darbuotojams.

  bet sutinku, kad aš rašau iš savo varpinės – aš visada iš jos rašau :)

  o šiukšlinimas ir nešiukšlinimas – ne visai ta priešprieša. teisinga priešprieša būtų vėlavimas ir nevėlavimas.

  mano minėtas atvejis atitiktų šiukšlinimą ir valymą. o už valymą kai kam moka.

 3. Dalius (http://blog.sandbox.lt/lt) kalbėjo:

  Pas mus žmonės į darbą vieni ateina 7:00 kiti 13:00 ir niekam dėl to neskauda.

 4. Anonymous kalbėjo:

  kai aš dirbau bendrovės vadovu, buvo panaši problema. tada padariau taip, kad atėjęs darbuotojas užsirašo, kada atėjo, išeidamas taip pat. problema išsisprendė. sekanti problema buvo su uab'o savininkų nenoru mokėti už viršvalandžius :)

 5. Anonymous kalbėjo:

  O tai kokia čia įmonė?

 6. vilnele kalbėjo:

  nesvarbu :)

 7. LG kalbėjo:

  sekmes keiciant darba. ne tie laikai, kai uz duru stovejo eiles norinciu dirbt.

Būtinai palikite komentarą: