kur švaistomi milijonai

po šito įrašo tubūt sulauksiu keleto piktų nuomonių iš krepšinio mylėtojų, bet man patinka piktos nuomonės :) šiaip nesikišu į politiką, beveik nereaguoju į visuomeninius įvykius, tačiau šįryt tikrai susinervinau.

žodžiu, aš pasibaisėjau, sužinojus, kad kirkilas lengvu rankos mostelėjimu atidavė milijoną krepšininkams.

už ką??? taip, jie laimėjo pergalę. nu ir kas? kodėl milijonų negauna studentai, laimėję pergales pasaulinėse olimpiadose? kodėl milijonų negauna, pvz. koršunovas ar nekrošius, kurie laimi pasaulinės reikšmės teatro festivalius, muzikantai, laimintys pasauliniuose konkursuose.

nejaugi krepšinis – tai viskas, kuo mūsų tauta gali didžiuotis? nejaugi tai tikrosios pergalės? ar žinote nors vieną lietuvos mokslininkų pasiekimą? aš irgi nežinau ir dėl to man, gėda, kai prancūzas man pasakoja apie lietuvį mokslininką, neseniai padariusį pasaulinės svarbos atradimą, o aš nieko apie jį nežinau. kodėl nežinau? todėl kad laikraščių puslapius užkariavęs krepšinis. todėl kad mokslo pergalės mums neįdomios, o kultūrinės sudomina tik jei tai eurovizija.

žinoma, krepšinis garsina lietuvos vardą, tačiau man liūdna būti iš šalies, apie kurią visas pasaulis težino vieną kitą krepšininko pavardę. ir tik nesakykit, kad krepšininkai – geriausia, ką mes turime, nes aš tikrai tikiu, kad jei futbolas lietuvoje gautų tokį patį finansavimą, kaip krepšinis – jais irgi galėtume didžiuotis. o savo kultūra jau dabar galime didžiuotis, net be jokių milionų ir su minimaliu finansavimu. tik nenorime – mums tai neįdomu.

taip, žinau, kad milijonai – tai politika, bet tauta, kuri pritaria tokiam pinigų švaistymui, man atrodo nesveika.

nors ko čia stebėtis – kiek iš visų, pastarąsias savaites važinėjusių su lietuvos vėliavėlėmis, šiandien jas nusiims? kas per iškrypęs patriotizmo jausmas – mes lietuviai tol, kol rinktinė žaidžia krepšinį. ką gi, 2 savaitės per metus – vis geriau, nei nieko.

kas ten pasakė: nejaugi alus ir krepšinis – tai viskas, kas mus vienija?

24 Atsakymų į “kur švaistomi milijonai”

 1. awx kalbėjo:

  realiai taip, manęs tikrai daugiau niekas nevienija išskyrus kašį ir alų. Be to krepšinis jau patikrintas laiko – mumi visada jį gerai žaisdavom. šiaip krepšininkai žaidžia pagrinde tik iš idėjos, atstovauja savo šalį ir nieko apart to milijono už tai negauna. aišku jama pavydas, bet… jie krepšininkai, pasaulyje yra normalu, kad jie gauna tokius pinigus.

 2. Anonymous kalbėjo:

  Idomus tavo požiūris. labai norėčiau nesutikti, nes manau mūsų krepšininkai yra verti net ne vieno milijono, bet aš nesakau, kad ir kitos kulturos to nevertos. Bet krepšinio kultas daro savo. Ir tai nėra blogai.. Džiaugiuosi dėl to. Ir tai, kad liko užgoštos kitos Lietuvos kultūros dar nereiškia, kad turime likti apatiški viskam. Buvo fantastiškas sutikimas

 3. vilnele kalbėjo:

  taip taip, iš idėjos – nebūkim naivūs.

  aš gi nesakau, kad reikia atimti iš jų tą finansavimą, kuris jiems teisėtai priklauso. bet milijono jie nenusipelnė. net jei ir žaidžia iš idėjos – kiek pas mus mokytojų mokyklose ar gydytojų poliklinikose dirba iš idėjos ir ką jie už tai gauna?

 4. vilnele kalbėjo:

  nežinau, ar jie verti, tačiau tikrai žinau, kad yra ne vienas tūkstantis tikrai vertesnių.

 5. Anonymous kalbėjo:

  niekas ir nesako kad nėra vertų.. Bet nėra tiek milijonų,kad taip pagerbtume kiekvieną geradarį..

 6. Povilas kalbėjo:

  1. kuo susije nekrosius ir krepsinis? jei negavo milijono nekrosius, tai uz tai ir krepsininkams nereikia po 50.000Lt? nerandu tavo argumentu, kodel tie milijonai yra "svaistomi". tiesiog nesusijusiu minciu kratinys.

  placiau apie sita sindroma: http://lt.wikipedia.org/wiki/Raudona_silk%C4%97

  2. kad nezinai lietuvos mokslininku pasiekimu – tavo asmenine problema, ne valdzios.

  nera turbut nei vienos valstybes, kur kulturos atstovai ir mokslininkai butu populeresni uz sportininkus ar show biznio atstovus. ir taip bus, nepriklausomai nuo valstyves finansavimo.

 7. vilnele kalbėjo:

  tai jei milijonų negana – gal nedalinam jų kiekvienam, o tiesiog skiriam jas toms sritims, kurioms reikia – švietimui ar kultūrai. taip, tikėtina, tie pinigai pasieks daugiau žmonių ir suteiks daugiau naudos.

 8. vilnele kalbėjo:

  kuo susiję nekrošius ir krepšinis? pergalėmis.

  kuo jie skiriasi? sritimi, pergalių dažnumu (nekrošius laimi) ir finansavimu (krepšininkai laimi).

  skaičiuojant sausai matematiškai – nekrošius turėtų laimėt finansavimu, nes laimi pergalėmis. kodėl taip nėra? todėl kad, kaip pats sakei, laimi šou biznis, nieko čia labai stebėtino, stebėtinas tik dar ir valdžios didžiulis palankumas jam. bet valdžia – irgi šou biznis, taip kad… man tik gaila tautos, kurią valdžia bukina, vietoj to, kad lavintų ir šviestų. gaila tautos, kuri pati mielai su tuo sutinka ir dar skatina.

  įsivaizduokime teorinę situaciją: kirkilas šiandien parašo, kad nusprendė tą milijoną, kurį pažadėjo krepšininkams, skirti kultūrai. per rinkimus jis turbūt nebeturėtų jokių šansų :)

 9. Fidelija kalbėjo:

  O man negaila, jei jie buvo skirti Lietuvos rinktines sutikimui, vadinasi jie to verti..

 10. vilnele kalbėjo:

  visi rašote, kad jie verti.

  ar galite man logiškai pagrįsti, kuo kiekvienas tų krepšininkų nusipelnė 50 tūkst.lt (tiek, rodos, jie gaus)?

 11. Fidelija kalbėjo:

  O ar negeriau butų, kad Kirkilas tą milijoną padalintų per pusę ir skirtų dali krepšininkams, dali kultūrai.. Gal kai kuriems mūsų pasidarytų lengviau..

 12. Dalius (http://blog.sandbox.lt/lt) kalbėjo:

  O viskas gi tiesiog elementari politika. Įsivaizduok, kas geriau pasakyti, kad mokytojams algos pakils 50 litų per mėnesį ar tai ką matome dabar…

  Subtilus rinkėjų papirkinėjimas ir tiek…

  O diskusijos dėl milijono valstybės mastu nėra vertos laiko… Čia tas pats kas graužtis nupirkus savo vaikui ledų už gerą poelgį užuot atidavus litą valkatai prie Katedros…

 13. vilnele kalbėjo:

  man svarbi ne pinigų suma, o valdžios ir žmonių požiūris.

 14. Dalius (http://blog.sandbox.lt/lt) kalbėjo:

  Valdžios požiūris čia aiškus – palygink proporcingai savo biudžetą ir Lietuvos. Aš labai abejoju, kad tu pasveri kaip išleidi kiekvieną savo algos 10 centų (ir tai darau prielaidą, kad tavo alga milžiniška kuo abejoju). Pvz.: ar visada palieki arbatpinigių? Jei palieki kodėl palieki daugiau negu 10 centų? Tas milijonas yra tokia juokinga suma.

  Tau gal ta pinigų suma nesvarbi, bet jos suvokimas atspindi valdžios ir žmonių požiūri. Tu žiūri ir matai milijoną – paskaičiuoji ir galvoji, kad tokiai sumai turėtum dirbti 20 metų. Valdžia pažiūri milijonas: alaus už daugiau išgerta per krepšinio čempionatą – iš ten ir paimsime milijoną.

 15. vilnele kalbėjo:

  jei valdžia į valstybės milijonus žiūri kaip aš į arbatpinigius, tada ji man tik dar labiau nepatinka :)

  jei mūsų valstybė realiai turėtų tuos milijonus ir niekur jų netrūktų taip žiauriai, kaip trūksta dabar – tada tegu mėto, man galvos neskaudės.

  bet kur tu matei vargšą, kuris nepasilenks, kai jam iš rankų iškris vienas ar du centai?

  aš dažniausiai nepasilenkiu, bet aš galiu tai sau leisti.

  ar gali tai sau leisti lietuva? matyt gali, jei jau taip daro – ant alaus užteks, o daugiau nieko ir nereikia…

 16. awx kalbėjo:

  na dėl to "iš idėjos" : jei nebūtų trečios vietos, nebūtų ir milijono. Galbūt kokia premija po 10k, galbūt nieko. todėl reik tik džiaugtis tuo, ką pasiekė krepšininkai. bet kokiu atveju esame krepšinio tauta, neskaitant kelių procentų gyventojų kurie juo nesidomi.

  tikrai manau, kad milijono nusipelnė, nes žaidė nerealiai gerai beveik visas rungtynes ir man sukėlė labai daug teigiamų emocijų.

  dabar skirsi milijonus kultūrai, švietimui… kur nueis? nusiplaus ten viskas labai įdomiai ir tau nežinant. o čia tiesiai šviesiai, te milijoną, atšvęskit. Beje, pavieniai kultūriniai projektai tikrai yra finansuojami, mokėk tik juos pateikti ir argumentuoti, kodėl tai darai. Nebent tau kultūra yra labai siaura – teatras ir viskas.

  kalbant apie 50k. tai yra tokia suma, kurią turbūt visi tiek žaidėjai uždirba per savaitę, jei ne per dieną. taip, kad, čia kažkas jau minėjo – kapeikos.

 17. Dalius (http://blog.sandbox.lt/lt) kalbėjo:

  Aš neprieštarauju, kad valstybė per daug duoda arbatpinigių įvairioms sritims, bet nereikia užsikabinti už vieno atvejo. Jei kabinti tai kabinti iš esmės:

  – Brangusis, gal negerk alaus kas vakarą. Gal užteks tik savaitgaliais?

 18. churchill.lt kalbėjo:

  Na mus dar vienija karas keliuose pyktis ant valdzios na ir daugiau nesugalvoju

 19. vilnele kalbėjo:

  daliau, tu taikliai.

  o už šito atvejo užsikabinau, nes sunervino komentarai delfyje :)

  awx, žinau apie kultūros (ne tik teatro) projektų rėmimą gana nemažai. pavyzdžiui apie šv kristoforo vasaros festivalį labai detaliai viską žinau. šiek tiek apie šiaurės šalių kino festivalį. taigi, daugiau mažiau žinau, kas gauna, kiek gauna ir už ką. ir kaip ten įdomiai viskas nusiplauna irgi daugmaž įsivaizduoju.

  o kad jau jiems 50 k. yra kapeikos – vadinas, buvo, nebuvo – nesijaučia. užtat kiek yra tokių, kuriems pasijustų?

  suprantu, kad iš principo keliu pačią kvailiausią problemą – mūsų valstybėje pinigai mokami ne tiems, kam iš tikrųjų reikėtų. taip visada buvo. mane tik eilinį kartą nustebino tauta (aš vis per gerai apie ją galvoju), kuri paprastai dėl kiekvieno ne ten išleisto lito piktinasi, o dabar štai džiaugiasi…

 20. awx kalbėjo:

  valdžia greičiausiai tik taip supranta dėkingumą. kažkada automobilius dalindavo. tūkstančio litų gi neduosi, nesolidžiai atrodo. tai vat ir pasirinko sumą su 6 nuliais.

  bet kokiu atveju, man geriau krepšiniui dalinami milijonai, nei dar daugiau milijonų finansavimas įvairioms neaiškioms partijoms, kurios visiškai nereikalingos Marijos žemėje.

 21. Roota kalbėjo:

  As tai labai noreciau palaikyti autores nuomone. Man isvis yra nesuprantamas toks krepsinio sudievinimas, na pamanyk buvo rungtrynes, na laimejo. So?

 22. vilnele kalbėjo:

  su roota ne visai sutinku – tai nėra "na, laimėjom" :)

  tai rimta pergalė – niekad to neneigiau, tik teigiau, kad jos reikšmė kiek pervertinama, o kitos tokio lygio, bet kitų sričių pergalės – nuvertinamos.

 23. Anonymous kalbėjo:

  Daugeliui zaideju sveikatos draudimas pasirengimo cempionatui ir cempionato laikotarpiui daugiau kainuoja nei 50 000. Galu gale jie aukoja savo sveikata, laika su seima, poilsi ir t.t. ir visa tai uz varganus 50 000. milijonas nera tokia didele suma, kaip atrodo pagal nuliu kieki.

  Manau gerai sitas milijonas isleistas. O kai uz logotipo sukurima (nukopijavima) skiriamas miljonas? Arba uz kokio projekto parengima 50 puslapiu? Is krepsininku tas milijonas sugrys labdara. Galu gale jie stiprus pavizdys vaikams. Ir t.t. Dar karta kartoju – milijonas juokinga suma tokiam pasiekimui.

 24. Anonymous kalbėjo:

  poxui

Būtinai palikite komentarą: