sekmadienis: dvarai

nusprendžiau apie vakarykštį pasivažinėjimą papasakoti gabalais. taigi, pirmas, dvarai:

dvarus matėm 2. gražiai sutvarkytą ir prižiūrimą markučių dvarą bei visiškai apleistą, nors, rodos, remontuojamą, Nemėžio dvarą.  pirmasis medinis, atrodo, kaip didelė troba. tačiau išsilaikęs gana neblogai, net keista, nes medinių dvarų lietuvoje likę nebedaug. ten dabar yra muziejus.

daug didesnį įspūdį paliko apleistas Nemėžio dvaras. gražus dvaras kažkada buvo, dar ir alėjų gražių turėjo, bet jas suardė, kai minsko plentą tiesė. pats dvaras – lyg ir jau dabar restauruojamas, bet atrodo vis dar nykiai. o ir restauracija – deda kažkokį žalią skardinį stogą – iš kur toks stogas grafo tiškevičiaus laikais? gaila man, kai taip žalojamas lietuvos paveldas. jau sakiau ir dar pakartosiu – jei kada būsiu turtinga (ištekėsiu už kokio seno milijonieriaus ar pan) – tikrai įsteigsiu lietuvos dvarų saugojimo fondą. turim tiek daug turto, ir taip jo netausojam.

vienas iš dvaro pastatų aptvertas ir parašyta – parduodu. taigi, bent dalis dvaro – privati.

beje, vienas vietinis pasakojo, kad tame dvare vaidenas. sakė, kad ir pats matė vaiduoklį – vyrą su chalatu ir kirviu. paklausėm: o gal tai sargas buvo? (nes mes matėm ten sargą), tai atsakė: gal ir sargas, nes labai jau keikės ir užmušt grasino…

štai kaip atrodo mūsų paveldas:

Būtinai palikite komentarą: