apie skolas, blogiečius ir informaciją

kadangi turiu darbinių reikalų su skolų išieškojimo bendrove, daug prisiklausau apie piktybiškus skolininkus. pasiklausau, pasiklausau ir baisu darosi. jau supratau, kodėl kažakada ant operhauso esančiame ekrane buvo skelbiamos įmonės, kurios piktybiškai nesusimoka skolų ar mokesčių – anksčiau tai atrodė tiesiog juokinga. problema ta – kad nei vienos iš tų įmonių neatsimenu. taigi, tokia, neva, apsauga kažin ar padeda – įmonių pavadinimai kažką sako tik tiems, kurie tuo metu turi ar kažkada turėjo reikalų su jais. o kiek tų, kurie nematė ar neužfiksavo reklamos pakliųna ant tų pačių skolininkų kabliuko? be to, ten buvo skelbiama tiek mažai įmonių – palyginus su tuo, kiek tokių sukčių ir apgavikų yra ant šio svieto. o jokio saugumo mechanizmo nėra. taip, galima konsultuotis su skolų išieškojimo biuru dėl įmonės mokumo, prieš pradedant rimtus santykius, tačiau ir tie biurai žino toli gražu ne viską. taip kad šiuo metu lietuvoje padėtis be išeities – niekada negali žinoti, su kuo prasidedi.

aš tik teoriškai pagalvojau – o jei sukurti svetainę (palaikomą vyriausybės ar teisėtvarkos), kuriame būtų skelbiami labiausiai “nusipelnę” šiam reikalui piliečiai ir įmonės, kartu su trumpu jų “nuopelnų” aprašymu – kiek, kam ir kada įsisikolino, kokių dar dalykų pridirbę. tada visada žinotum, kur eit pasitikrinti, tad tokie žmonės greit visur atsimuštų į sieną – niekas gi reikalų nenorėtų turėti, žinodami ko tie yra prisidirbę. žinoma, iš karto užsišauktų visi, kad tai neteisėta tokią inforamciją apie juos skelbti, bet negi sukčiauti ir apgaudinėti yra teisėta? problema ta, kad teisėtvarka pas mus dažnai ne toj pusėj atsistoja, kurioj teisybė stovi, tad ir dirba tokie žmonės savo darbelius, o po to ausys lūžta beklausant – kaip galėjo tiek vienas žmogus pridaryti?. deja, apsaugos nuo tokių jokios nėra – nors informaciniame amžiuje gyvename, bet tokios informacijos, tiesiogiai liečiančios mūsų gerbūvį, gauti negalime.

tuo man ir patinka šitas mano klientas – jis ne tiek pasireklamuot nori, kiek tokių niekštelių darbelius išviešinti. kad kuo daugiau žmonių sužinotų ir į jų tinklus nepakliūtų. daugiau tokių – gal geriau žinotume, su kuo prasidedame.

4 Atsakymų į “apie skolas, blogiečius ir informaciją”

 1. snob kalbėjo:

  "taip, galima konsultuotis su skolų išieškojimo biuru dėl įmonės mokumo, prieš pradedant rimtus santykius, tačiau ir tie biurai žino toli gražu ne viską. taip kad šiuo metu lietuvoje padėtis be išeities – niekada negali žinoti, su kuo prasidedi."

  Na visų pirma aš neteigiu, kad skolų išieškojimo bendrovės žino viską, visų antra tam tikras kiekis piktybinių skolininkų (kaip ir kitų sričių piktybinių atstovų) visada buvo ir bus.

  o bet tačiau, įmonėms ir žmonėms dažnai nusispjauti kur jie merkia savo pinigus, kitaip negalėčiau įvardyti tokio poelgio. Klausimas, kiek jūsų įmonė bandė susirinkti info apie tą kitą įmonę? Kas neleido pasidaryti normalių sutarčių ir pasinaudoti teisiniais mechanizmais, kurie bent jau minimaliai būtų garantavę apsaugą skolininkui supktybėjus? Bet ne, visi ant LT žemės laiko save geriausiais medikais, teisininkais, krepšinio treneriais. Taupo pinigus savamoksliais metodais bandydami tvarkyti reikalus. Štai jums puikus sutaupymo rezultatas. Tas pats kas nuėjus į rūbų parduotuvę čiupti iš akies jums patinkantį ir atrodo tinkantį rūbą ir jo net nepasimatavus pirkti. O paskui verkti, kad maišą nusipirkote ir dargi už didelius/ beveik paskutinius pinigus.

  Sėkmės kovojant su skolininku ir padėkikit jam už puikią pamoką.

  Beje, skolų išieškojimo bendrovės rengia savo skolininkų sąrašus, aišku tai ne nacionalinis produktas, bet gal pigiau būtų kainavę toms bendrovėms sumokėti, kad jos sarašiukus patikrintų, nei dabar išmušinėti savo pinigus už kitus savo pinigus

  :)

 2. septyni kalbėjo:

  yra tų saitų, bet dauguma jų arba mokami („Infobankas“ – per šitą tikrinam visus, su kuo pasirašinėjam sutartis), arba tokia, va, makalynė – http://www.skolos.lt/Skolininkai.htm, kurioj su ctrl+f ieškoti gali.

  o šiaip, mažai tie sąrašai padeda. pvz mūsų firma, jei kartą per savaitę ko nors į teismą nepaduoda, būna labai keista. :)

 3. snob kalbėjo:

  sorry už gramatines ir visokias kitokias klaidas :)

 4. vilnele kalbėjo:

  taip, labiausiai kaltos įmonės, kad nepasidomi, tačiau informacijos trūkumas irgi prisideda. nes tie sąrašai yra tik tam tikrų skolų išieškojimo bendrovių turimi sąrašai – jokio bendro vieno sąrašo. be to, eilutė sąraše be jokio paaiškinimo nėra iliustratyvi, kaltininkui lengva išsisukti, sugalvoti pasiaiškinimą ar net apsimesti auka. aš turiu omenyje išsamią informaciją, kada, kam, kiek, už ką… nes aš visai ne specialistė šiame reikale, bet pasiklausius faktų apie vieną kitą atvejį, man keista, kad tokie žmonės ir toliau sau sukasi savo versle be didesnių problemų. tuo tarpu perskaičius keletą eilučių sąraše – nei vienos nepamenu.

Būtinai palikite komentarą: