ką aš galvoju apie aplinkosaugą

seku madomis ir dabar rašysiu apie aplinką, kaip daug blogų šiandien. taigi, ką aš manau apie aplinkosaugą.

ogi sakau jums atvirai – dėjau aš ant tos aplinkosaugos. taip, oficialiai man rūpi klimato atšilimas, užterštumo problema ir kertami miškai. realiai man į juos nusispjauti – ne mano mišką kerta, šiltesni orai man patinka, o užteršumo kol kas nejaučiu. taip, aš egoistė. nesusirūpinsiu, kol man tiesiogiai dėl to nieko neskaudės. ir vien dėl to, kad visi šiandien gražiai kalbės apie gamtą, nesiruošiu apsimetinėti, kad ji man rūpi.

važinėju kas diena dviračiu ne tam, kad tausočiau aplinką – pirma, neturiu nei mašinos, nei teisių, antra, man patinka dviračiai, trečia, nekenčiu visuomeninio transporto ir kamščių ir ketvirta – taip greičiau. to išmokau amsterdame – man žiauriai patiko ir pradėjau važinėti pati.

nemėgstu kai šiukšlina ir pati, jei galiu, surenku ne tik savuosius, bet ir svetimus butelius iš gamtos. nes man nepatinka, kai būna prišiukšlinta. šiukšlę iki šiukšliadėžės nunešti nėra sunku. šiuo atžvilgiu esu griežta ir sau, ir kitiems. bet niekada nedarau to tam, kad apsaugočiau nuo kažko aplinką. tiesiog apie tai negalvoju. kitaip tariant – tėvai kalti, jie taip mane išauklėjo.

elektrą tausoju todėl, kad už ją moku iš savo kišenės.

pirkdama prekes, niekda nesidomiu, ar jos nekenksmingos aplinkai. manęs visai nedomina, ar jos padarytos iš kokių nors perdirbtų medžiagų. būdama gamtoje į ežerą feirio neleidžiu vien todėl, kad man feiris nepatinka iš principo. jei jau gamtoj – tai man daug mieliau smėliuku pagremžti tuos puodus. tik taip pajunti tikrą stovyklavimo dvasią.

vis dažniau pasitenkinu elektronine dokumento ar net knygos versija – vadinas, taupau medžius. ir sms dažnai rašau – miškas man padėkos.

vaikštau su savo medžiaginiu maišeliu į parduotuvę, bet ne tam, kad būtų pagaminama mažiau maximos maišelių, o todėl, kad man gaila 15 ct ir ant peties užsimetamas medžiaginis maišelis yra patogesnis. tikrai rinkčiausi popierinius maišelius mūsų parduotuvėse vietoje celofaninių – jei jų būtų – nes man popieriniai maišeliai daug labiau patinka.

beje, kažkada šiek tiek rūšiavau šiukšles, kai netoliese buvo tam skirtų konteinerių. nežinau kodėl. gal dėl to, kad to išmokau gyvendama barselonoje – ten kitaip ir neįmanoma. paskui pamačiau, kaip visus tris (popieriaus, stiklo ir plastmasės) konteinerius į save susivertė viena ir ta pati šiukšliavežė ir supratau, kad lietuvoje rūšiuoti nebūtina. lioviausi.

žodžiu, šiaip pavyzdžiais viešai prisipažįstu, kad aplinkosauga man tikrai nerūpi. tačiau, noriu pabrėžti, kad, darau šį tą, kas vadinama aplinkos saugojimu – važinėjimas dviračiu, nešiukšlinimas ir šiukšlių surinkimas, rūšiavimas, energijos taupymas ir t.t. aš tai darau ne iš idėjos, o todėl kad man taip patinka, įprasta ar tiesiog elementariai patogiau. užsienyje žmonės rūšiuoja ne iš meilės aplinkai, o todėl, kad visi taip daro. aš irgi linkusi sekti madomis. bandos jausmas, taip sakant.

ką aš noriu tuo pasakyti – kad, mano nuomone, aplinkosauga turėtų būti skatinama iš esmės kitaip. žmonės yra egoistai, tad skatinimais mylėti gamtą kažin ar kažką pasieksi. daug veiksmingiau apsaugosi aplinką įrodęs, kad taip gyventi yra patogiau ir geriau. arba tiesiog ugdydamas kultūringą ir sąmoningą visuomenę, kuriai nė nekiltų mintis palikti miške po savęs šiukšles.

7 Atsakymų į “ką aš galvoju apie aplinkosaugą”

 1. Anonymous kalbėjo:

  "ogi sakau jums atvirai – dėjau aš ant tos aplinkosaugos"

  O su kuo Tu gali "dėti"? :)

 2. churchill.lt kalbėjo:

  papa dejo 😀

 3. vilnele kalbėjo:

  vaikai, nesikabinėkit sparnuotų frazių :)

 4. apstrofas kalbėjo:

  kaip staigiai teatro tema pershoko i kitas lankas:) geriau ka nors papasakok apie dviracius…

 5. churchill.lt kalbėjo:

  vis delto reitku pagirti uz nuosirdu strp. o ne koki mela ir skatinima kitus pavyzdingai elgtis.

 6. viktorijan kalbėjo:

  blyn, koks tai panašus įrašas gavosi :)

 7. LaimisZmuida kalbėjo:

  "Dėjau dėjau", bet parašei esmę. :) Gera idėja bandyti eiti per žmogišką egoizmą, o ne per planetos gelbėjimą.

Būtinai palikite komentarą: