kaip plauti dviratį?

mano dviračiui visai darosi blogai. štai galinis stabdis visai nebeveikia. bet ne tai, kad būtų nusitrynusios ar atsilaisvinusios stabdžių kaladėlės ir spaudžiant stabdį dviratis tiesiog nesustotų – nea, stabdis tiesiog nebesispaudžia.

taigi, ryt poryt vešiu į servisą. tačiau mano dviratis dabar yra itin murzius. kaip jau sakiau – gėda žmonėms rodyt.

taigi, šiandien planuoju jį plauti. kaip nuplauti rėmą ir kitas lengvai pasiekiamas detales – moku (tiksliau improvizuoju, bet improvizacija čia paprasta), tiesiog imu skudurą ir valau. ratus kišu po dušu. tačiau kai prieinama prie žvaigždzių, grandinės ir visų kitų tų mechanizmų – va ten aš jau nebežinau, ką daryti. turiu prisipažinti, kad kažkada viska dariau labai namudiškai – skudurėlis, feiry ir bandom pasiekti kuo giliau. vis tiek gavosi paviršinis valymas – kas gyvena tarp mano dviračio žvaigdžučių, aš net žinot nenoriu…

kiek radau informacijos internete – beveik visur detalės valomos atskirai nuo dviračio, jas reikia kišti į visokius ten specialius tirpalus ir pan. taigi, turėčiau bent jau išmokti išrinkti dviratį. išrinkti dar kaip nors, bet ką daryti po to? esu tikra, kad atgal savo dviračio nesurinkčiau. ratus kur dėti žinau – tuo mano žinios ir baigiasi.

taigi, patarkit kas nors kokį nors paprastesnį dviračio plovimo būdą. ir, pageidautina, be jokių specialių priemonių, nes kur aš jas gausiu?

12 Atsakymų į “kaip plauti dviratį?”

 1. stb kalbėjo:

  gal tu neuzsiimk grandiniu plovimu..nes grandine reikia nusegti, isplauti benzine ,ishdziovinti,sutepti alyva…Tas pat daroma ir su galinio rato pavaromis ir zviagzde ant remo…Tada plaunami benzinu ir valomi ratu ashys ir guoliai,tepami guoliu tepalu….vezk gal i servisa ir tarkis del pilnos profilaktikos:)Nes liksi su tepaluota nosyte ir benzinuotu kvapeliu:)Tiesa yra velomanu forumas apie tai…

 2. vilnele kalbėjo:

  nu ten, kur paprastai vežu, dviračių neplauna. bent jau taip sako. ar grandinė ir panašūs daiktai nesiskaito dviratis? :)

  o kur plauna. turbūt vežčiau, jei žinočiau…

 3. Ambis kalbėjo:

  O gal kaip tik plauk su visais bendzinais :) kazko naujo ishmoksi ir gal nauju pojuchiu patiris nuo bendzininio plovimo :)

 4. stb kalbėjo:

  Nueik i mtb.lt ten rasi foruma ir pasiieshkok infos.
  As tai savo dvirka plaunu ir remontinu pats nuo vaiku darzelio amziaus, taigi nelabai zinau, kaip ten servisuose buva:)
  Jeigu trumpai drutai tai senukuose perki "uait spirito" -gero tokio benzino ir mirkydama skuduru bruzini per visa dviracio rema.Zvaigzdes ir galinio rato mechanizma- dantu shepeteliu pamirkydama benzine..Grandine geriausia merkti inda su bezu ir pamirkyti bent valanda…ir viska po to skuduru,skuduru,skuduru:)) Tik gumines dalis saugok nuo to biandzino..O po to i vonia eik ,nes atrodysi atitinkamai po tokio serviso…Jei tikrai taip darysi imesk kokiu foto is ivykiu lauko:))

 5. vilnele kalbėjo:

  skamba be galo baisiai.
  bet aš mėgstu iššūkius, tai dar apie tai pagalvosiu. truputį.

  man baisiausia, kad va, ims, po to mūšio su dviračio detalėmis, vėl palis ir mano murziukas vėl atrodys lygiai taip pat… :)

 6. VD kalbėjo:

  Aš tai nežinau, kaip plaunamas dviratis, nes jo niekada neplaunu. Jis išdžiūna, o kita savaime nubyra. :)
  Bet apie plovimus geriausia paskaityti: gerasdviratis.lt/forumas arba ten ir pasiteirauti.
  Sakyčiau geriausias Lietuvos forumas apie dviračius.

 7. stb kalbėjo:

  Kalbame apie ta pati foruma ,tik pasiekiama per skirtingas nuorodas.
  Vistik dvirati kartas nuo karto reikia priziureti,plauti ,valyti ir sutepti. "Nubirejimo" principu eksploatuojama dvirka viena karta gali "nubireti" ir kelyje…Nebukime kaimo jurgiai ,kur mina su kolchozniku kreivomis padangomis iki nukritimo i griovi…Kadangi vilnele dviraciauja gana intensyviai,siulau serviso etapa butinai praeiti:) Ir dar.Zymiau geriau atrodo panele Vilniaus gatvese su tvarkingu dviratuku:)

 8. Myself kalbėjo:

  Gera tema :) Pati intensyviai vazineju, tik va dazniausiai savo malonumui, vakarais. Ir turiu tokia pat problema – kaip ji gerai isvalyti? Kur sutepti? I servisa ir brangu, ir mechanikai pasikele 😉
  Bet mano dviratukui jau tikriausiai atejo laikas i pensija…

 9. Anonymous kalbėjo:

  Sakyčiau perdėtai į tai žiūrit (na nebent dviratis koks šustras, >1000LT)…
  Pasistatai dviratį, pasiėmei aukšto slėgio purkšuvą, ir nupurškei dviratį, visus kampus, plyšelius (vanduo eina stipra srove, tad ir tarpų tarp žvaigždučių viskas tiesiog išpučiama lauk). Purkštuvai būna automobilių plovyklose. Paprašykit vyrukų ir nuplaus.
  Išdžiovini.
  Paskui sutepi žvaigždutes tepalu (tirštu), gerokai pasuki rankom apvertus dviratį pedalus, kad susiteptų grandinė ir tepalo patektų giliau tarp žvaigždučių, paskui viską nuvalai nereikalingu skudurėliu (negi nori kada nors prisilietus prie grandinės tepalu susitept kelnes). Psio. Sėkmingai važinėji.

 10. Anonymous kalbėjo:

  paprashaikinti pas vyrkus? :)
  nuplaus,pripompuos padangas ir t.t. ir be bebe beeb
  as tai jeigu prashytu ,tai nei plauciau nei ka…parodyciau kaip tai daroma ir pirmyn.cia geriausiu atveju:)
  ir kartais stabteliu pasigereti ,kai benzokolonkeje kokia smarki ,aptemptais dzinasais mergina blizgina/plauna savo auto. labai savarankishkas vaizdelis:)

 11. vilnele kalbėjo:

  aš padangas pučiuosi pati. ir nusiplaučiau pati. ta mintis apie aukšto slėgio purkštuvą man visai patiko. reiks kitą kartą išbandyt.

 12. 33 kalbėjo:

  Su tais auksto slegio purkstuvais- atsargiai.. Ispus jis ne tik purva, bet kartu ir tepala is tu vietu kur pati nesusitepsi. (stebules ir tt)

Būtinai palikite komentarą: