raidės užaugo

vienas mano blogo skaitytojas pasakė, kad negerai darau, pradėdama sakinius iš mažosios raidės. Todėl nuo šios akimirkos pamėginsiu rašyti, pradėdama juos iš didžiosios. Nepažadu, kad ilgai tempsiu – nepratus taip, bet pabandyti gi galima.

Ir vis tiek man keista, kad žmonėms taip svarbios tos didžiosios raidės. Kažkaip man, asmeniškai, net gražiau, kai visas tekstas vien mažosiomis. Galbūt iš principo nemėgstu didžiųjų – man jos negražios, tikrai negražios. Tad kai įsigaliojo laisvė rašybai (juk, regis, dabar jau nebėra reikalavimo viską pradėti iš didžiosios – knygų pavadinimų, autorių vardų ir pavardžių iš mažosios esu mačius) aš ir ėmiau rašyti be didžiųjų raidžių. Kažkur bloge, regis, net Lietuvą iš mažosios parašiau – tada kilo nedidelė diskusija, nes mane apkaltino nemeile savo šaliai, o tai yra grynų gryniausia netiesa. Mano nuomone, meilė tėvynei ne didžiosiomis raidėmis rodoma, bet čia jau kita kalba. Meilė kalbai galbūt parodoma būtent didžiosiomis – jeigu jau to reikalauja lietuvių kalbos taisyklės. Todėl ir išaugo mano raidės. Galų gale, aš pati labai nemėgstu tekstų, parašytų be lietuviškųjų nosinių, brūkšnelių ir varnelių. Yra žmonių, kuriems sakinių pradžia iš mažosios – beveik lygu rašymui be lietuviškų raidžių. O aš nenoriu, kad mano rašliavos kam nors keltų tokias emocijas, kokias man kelia tos šveplos rašliavos.

7 Atsakymų į “raidės užaugo”

 1. septynisakau kalbėjo:

  didžiosioms – ne!

 2. Oni kalbėjo:

  DIDŽIOSIOMS – TAIP!
  Šaunuolė. Mane erzina, kai rašoma mažosiomis. Vizualiai tekstas atrodo monotoniškas, nebanguojantis ir visada vienodas. Kartoju – vizualiai.

 3. septynisakau kalbėjo:

  BET NETRUKUS BLOGOSFEROJ ATSIRAS SKYDELIS „DIDŽIOSIOMS – NE!“

  HRRRRRRRRRRR.

 4. me`myself`I kalbėjo:

  Aišku, kalbą gerbti reikia, pati naudoju didžiąsias raides, bet šiame bloge jų nenaudojimas, mano galva, labai tiko. Lyg vilnelės (ar Vilnelės?) prekinis ženklas 😉

 5. vicont kalbėjo:

  O man patiko tavo tekstas mažosiomis raidėmis. Kaip tik norėjau parašyti apie blogo savitumo kūrimą :(…

 6. Virga kalbėjo:

  vilnele, mesk lauk tas didžiąsias, po galais.

 7. stb kalbėjo:

  Jaunatvishkas maksimalizmas.
  Nieko.
  Praeis:)
  Gryshite prie taisykliu…

Būtinai palikite komentarą: