pora šokio spektaklių

per pastarąsias keletą savaičių buvau poroje šokio spektaklių, bet niekaip neprisiruošiau jų aprašyti. iki dabar.

Contemporary?

šio spektaklio mačiau tik peržiūrą, taigi, kaip ir negalutinį variantą, bet man jis labai patiko. tiesa, ne iš pradžių – mat iš pradžių atrodė, kad viskas bus labai blogai. bet tada atsistojo Tamolė ir viską pataisė. nesakysiu, kaip, jei kartais čia užklystų dar spektaklio nematę (ir besiruošiantys pažiūrėti) skaitytojai, bet spektaklis iš karto pasitaiso. tai spektaklis – savikritika, ironiškai vaizduojantis šiuolaikinio šokio pasaulį. taip, kai kur gal ir pernelyg akivaizdžiai ir primityviai, bet vistiek susižiūri puikiai. o ir šokis (kai tai yra šokis, o ne jo kritika), mano nuomone, buvo stiprus ir įdomus.

labai rekomenduotinas spektakliukas, kuris dar geriau žiūrėsis tiems, kas šiuolaikinio šokio teatre nėra naujokai.

W(o)men

štai įspūdžiai iš W(o)men – kur kas prastesni. nors net 2 iš 4 šokėjų kartojasi iš Contemporary? ir šoka nė kiek neprasčiau, bet idėjiškai šis spektaklis man visai nepatiko. vištos, gaidžiai, vyrai, moterys ir kiaušiniai – iki galo neaišku, kas buvo norėta pasakyti spektakliu. be to, ir choreografija sudomina tik kartais. na maivosi ten tos vištos – o kam, dėl ko?

beje, visai nesupratau, kam reikėjo pradžioje rodyti tą video, tokį “making of “, kuris nei prideda prasmės, nei yra įdomus, tik parodo, kaip lietuviai angliškai kalbėti nemoka.

tiesa, visą laiką pirmoje mizanscenoje norėjau, kad kiaušinis, su kuriuo žaidžia šokėjas, būtų tikras. nebuvo.

ir dar,  spektaklis gerokai pasitaisė, kai scenoje netikėtai pasirodė ir Benas Šarka – atėjęs pažiūrėti spektaklio ir iškviestas į sceną jis, žinoma, nepasimetė, ir parodė, kaip jis moka šokti. buvo smagu. bene geriausia spektaklio scena, tik tiek, kad neplanuota…

Būtinai palikite komentarą: