lilijomas

vejuosi teatro repertuarą – nebuvusi teatre metus, turiu daug kur eiti, daug ką žiūrėti. savaitgalį pažiūrėjau Lilijomą.

tiesą pasakius, tikėjausi daugiau. žymus vengrų dramaturgas, kviestinis režisierius – atrodo, bus kažkas įdomaus. bet deja, įdomu buvo tik tai, ką padarė lietuviai. iš spektaklio, tiesa pasakius, labiausiai įstrigo muzika, niūniavau pagrindinį motyvą visą kelią namo ir dar visą kitą dieną. labai graži, kabinanti muzika.

dar patiko scenografija, aktorių darbas. visi pagrindiniai aktoriai, Gavenonis scenoje žiba, ne prasčiau dirba ir jam talkinantis jaunimėlis. bet va kviestinė režisūra visai nesužavėjo. tos režisūros iš viso pasigedau, neradau režisieriaus pozicijos, tik vieną kitą sprendimą dėl mizanscenų. žiūrėjau į aktorius ir galvojau, kam švaistyti jų talentą tokiam… niekui. spektakliu, regis, nieko nebuvo norėta pasakyti, tiesiog parodyti, kad gyvenimas pilkas ir nykus. ir dramaturgija, ar nunyko režisieriaus rankose, ar šiaip yra nyki, bet manęs visai nesudomino, nors autorius, lygtais, išgirtas ir žinomas.

žodžiu, lietuvių aktoriai, kompozitoriai ir scenografai man patiko. o štai vengrų indėlio į spektaklį pritrūko ar jis buvo ne toks, kokio reikėjo. tad spektaklis yra labai vidutiniškas ir nelabai vertas dėmesio.

Būtinai palikite komentarą: