ar dar turite laiko knygų skaitymui?

darbo dėka atradau, kad jau ne tik mokiniai, tingintys skaityti privalomą literatūrą skaito tik jos santraukas. pasirodo, jau yra ištisos svetainės, siūlančios įvairių knygų santraukas ir netgi už tai vertinamos. perskaitei 5 puslapius ir jau gali girtis, kad perskaitei knygą. na daugmaž. o jei ir tiek perskaityti neturi laiko – gali parsisiųsti audio versiją ir perklausyti įskaitytą knygos santrauką. gauni koncentratą knygos idėjų ir jau skaitaisi specialistas. visa tai orientuota į verslą ir skubančius verslininkus – mano užtiktoje svetainėje kol kas nerasi grožinės literatūros, bet gali pasiskaityti apie finansus, vadovavimą ar populiarųjį mokslą.

nežinau, bet man tai toks skaitymo ir “tobulėjimo” būdas nepriimtinas. jei neturi laiko knygoms – skaityk straipsnius. o jei nori skaityti knygą – tai ir skaityk knygą, o ne jos santrauką. ir šiaip, sakyčiau, čia labai nuvertinimas rašytojo darbas – jei poros šimtų puslapių vertė sutelpa į 5 lapus, tai reiškia, kad likusius 195 puslapius autorius tuščiažodžiauja. ar kaip suprast?

taip, žinau, kartais norisi knygą perkrimst per vakarą (ypač prieš egzaminus).  bet ar nebus taip, kad tas skubantis pasaulis nuskubės tiek, kad ne tik skaitytojai nebeturės laiko, bet ir rašytojai – ir liksime su tais 5 psl. koncentratais vietoje literatūros… būtų liūdna.

Būtinai palikite komentarą: