Tarp Phuketos ir Ko Phangan. Surat Thani

DSC_0663

Autobusas iš Phuketos į Surat Thani važiuoja ilgai. Ir pro Khao Lak ir kažkurį nacionalinį parką, kur, tiesą pasakius, svarsčiau, ar nesustojus. Bet šioje pusiasalio pusėje prasidėjęs lietingasis sezonas atbaidė mane nuo tos minties. Tad pakeliui tik apžiūriu, kaip tos vietos atrodo iš tolo. Prisižiūriu gražių kalkakmenio (limestone) kalnų. Dar pakeliui vienu momentu pamatau dramblį. Tiesiog taip, pakelėje.

Surat Thani pasiekiu, kai dar galėčiau pagauti paskutinį greitąjį laivą į Ko Phangan, kurį man primygtinai siūlo vos išlipus iš autobuso, bet aš jau suplanavusi, kad plauksiu naktiniu laivu – sutaupysiu vieną nakvynę. Stotyje nagrinėjant žemėlapį mane užkalbina vienas dėdė, jo paklausiu, kur yra naktinis keltas ir jis mane nukreipia neteisinga kryptimi. Tiesa, tą sužinau vėliau, o dabar keliauju link ten, kur jis nurodė.

Pakeliui porą mokyklų, prie kurių pilną gatvės maisto prekystalių su įvairiausiais užkandžiais ir vaikais, juos perkančiais. Mano nuomone, nelabai gerai, kad tie visi užkandžiai išsirikiavę gundo vaikus – gi nesveika…

DSC_0643

Vienos iš mokyklų sargas užklausia, kur žingsniuoju ir kai pasakau, kad ieškau naktinio laivo, paaiškina, kad einu ne ta kryptimi. Nukreipia ten, kur reikia. Tuo tarpu pradeda lyti ir jis man primygtinai siūlo imti tuk-tuką, bet aš paaiškinu, kad laiko turiu gerokai per daug, tad mieliau pasivaikščiosiu. Ir pasivaikščioju, stebima vietinių, kurie visi nustemba savo gatvėse pamatę turistę.

Randu paupį ir laivą, nusiperku bilietą ir palieku kuprinę, bet iki laivas išplauks, dar turiu keturias valandas. Tad einu pasivaikščioti palei upę, kurį laiką stebiu žvejus. Paskui užvalgau kažko, įtartinai panašaus į bulvinį blyną su jūros gėrybėmis, šalia prieplaukos esančiame naktiniame maisto turguje. Prie gretimo staliuko valgo du vyrukai, pasirodo, gruzinai, irgi plauksiantys tuo pačiu laivu. Įsišnekame, vėliau jie pasiūlo pasiimti alaus iš 7eleven, tad netrukus sėdime prie upės ir geriame alų. Prie mūsų prisijungia dar pora vyrukų vokiečių, irgi laukiančių to paties laivo ir taip nepastebimai prabėga laikas iki prireikia išplaukti.

DSC_0665

Laivas įdomus – jame tiesiog pritiesta daugybė čiužinių, ant kurių miegosime per naktį. Laivas puspilnis, dauguma plaukiančių – vietiniai. Sugulame ant čiužinių ir netrukus jau miegu.

Pabundu ryte, artėjant prie Ko Pangan. Iš už salos gražiai kyla saulė.

Būtinai palikite komentarą: