Phuket

DSC_0628

Nors Phuketa garsėja pliažais, į juos nevažiuoju. Stabteliu čia trumpam ir tik Phuketos mieste. Netraukia manęs rusų turistų pilni kurortai ir švytintis naktinis klubinis gyvenimas. Užtai Phuketos miestukas man pasirodo visai įdomus, bent jau vertas trumpo sustojimo.

Plaukiant iš Ko Phi Phi į Phuketą, jūra stipriai banguoja, nors ir saulėta. Tad keleiviams išdalinami maišeliai, jei užsuptų ir vėliau pastebiu ne vieną pripildytą. Man problemų nekyla, sėdžiu sau ant denio ir mėgaujuosi kelione.

Atplaukiame į uostą, kuris tolokai nuo centro, bet vis tiek nelabai turiu ką veikti, tad vietoj to, kad imčiau taksi ar maršrutinį sunkvežimiuką, einu tuos keletą kilometrų pėstute ir apžiūriu priemiesčius. Visai įdomu, tiek kad dalis kelio eina palei labai jau dvokiantį kanalą…

 DSC_0630

Pasiekiu hostelį, dorm’e, o gal ir visame hostelyje esu vienintelis svečias. Įsikūrusi, einu apžiūrėti miestelio.

Senamiestis primena jaukius singapūro senamiestukus – dviaukščiai gražūs namukai, kurių beveik visų pirmuose aukštuose parduotuvėlės ar kavinukės. Praeinu keliomis gatvelėmis ir pasuku link kalniuko, nuo kurio turėtų atsiverti vaizdas į miestą ir salą. Tiesa, pėstiesiems kelias į kalną nepritaikytas ir tokių turbūt daug čia nėra, nes pakelėse besidarbuojantys vietiniai stebisi, kad čia vaikštinėju. Bet kalnas neaukštas ir nestatus, be to, daug pavėsio, tad pasivaikščiojimas visai malonus.

Pasiekiu apžvalgos aikštelę, kurioje pilna rusų turistų grupių. Vaizdai į salą niekuo per daug neypatingi, bet vieta graži, tad čia kurį laiką pasėdžiu žiūrėdama į tolius ir gerdama vaisių kokteilį. Ir leidžiuosi žemyn. Tiesa, pasuku kitu keliu ir apžiūriu budistų šventyklą su virš jos iškilusiu didžiuliu Buda. Čia mane užkalbina vienuolis, einantis pro šalį su trimis šunimis, paaiškinu, kas ir kur yra toji Lietuva (kaip dažnai tenka čia, Azijoje).

 DSC_0595

Dar pasivaikštau po senamiestį, bet ilgai neužtrunku. Nelabai čia yra kas veikti. Tad grįžtu į hostelį ir stumiu laiką prie kompiuterio. Sutemus dar išeinu apsukti ratą aplink miestą ir pavakarieniauti. Randu vietą, kur daro vaisių kokteilius iš visokių keistų vaisių, tad paimu iš karto du. Tuo ir pabaigiu vakarą.

Ryte pėstute nukeliauju į prie centro esančią stotį, čia sužinau, kad man reikia į kitą, toli nuo centro esančią stotį, bet į ją veža autobusas, sulaukiu autobuso ir netrukus esu pakeliui į Surat Thani, iš kur plauksiu į Ko Phangan.

Būtinai palikite komentarą: