dingę dviračių takai

vilniaus gatve visada važiuoju prieš eismą. bet dviračiu taku. kartais tai būna problematiška – priparkuoja žmonės mašinų ne vietoje, tada kitos mašinos netelpa savo dalyje ir važiuoja sėkmingai per visą dviračių taką. šiandien beveik susidūriau – kliudžiau vienos moteriškės mašinos veidrodėlį. atsidarė langą ir pradėjo rėkti “kur čia važinėji…”. sakau “ponia, tai kad jūs važiuojate dviračiu taku”, o ji – “kokiu dar dviračiu taku?” ir tikrai, dviračio taką žyminčios juostos vilniaus gatvėje likę tik pėdsakai. kadangi aš žinau, kad jis ten turi būti – tai ir važiuoju. o vairuotojai gali ir nežinoti. aš teisi, bet ir vairuotojas teisus – ženklo tai jokio nematyti. kas kaltas? valdžia kalta. tas linijas perpaišė vasarą – o jau nematyti. reiktų tvirtesnių dažų arba normalios dviračių takų sistemos.

kitas dviračių takas, ne dingo, o staiga atsirado prie rotušės. kai sutvarkė aikštę, aplink ją vedančias gatves išklojo raudonom (prie šaligatvio) ir baltom-pilkom (centre) plytelėmis. raudonos plytelės – stambliai grubios, per jas važiuojant baisu, kad dantys neišbarškėtų. baltos irgi grubios, bet smulkiau, tad jomis važiuoti patogiau. kai kur tas raudonas plyteles aiškiai suklojo stovėjimo vietoms. o kitur – siauriasnėmis juostomis. įtariau, kad dviračiams ir jau seniau keikiau tą, kuris sugalvojo parinkti tokias nuostabias plyteles dviračių takui (tokį reiktų paleisti aplink rotušę apsukti kokį 100 ratų tuo taku – pažiūrėtume, ką po to pasakytų). bet kai ilgą laiką nebuvo jokio ženklo, kad tai skirta dviračiams, truputį nusiraminau – dekoras. nieko gero, kad dviračių takai nesuplanuoti, bet bent jau nepadaryti nesąmoningai. per anksti nusiraminau. vieną rytą ten atsirado dviračių tako ženklai. negana to, tie “dviračių takai”, prie kurių nestovi draudžiamo stovėjimo ženklai – užstatyti ten jau įpratusių parkuotis mašinų. į staiga išdygusius baltus pieštus dviračius ant kelio niekas nekreipia dėmesio. ir šiaip nelabai aišku, kur ten dviračių, kur ten ne dviračių raudonos plytelės – kai kur numesti ženklai aiškumo nedaug teprideda. kas kaltas? valdžia kalta. nes viską daro tik formaliai – kad galėtų į ataskaitas įrašyti: vilniuje yra tiek ir tiek dviračių tako. net jei realiai jo yra perpus mažiau – visas kitas dingęs ar tiesiog padarytas pernelyg kvailai ir nepatogiai.

2 Atsakymų į “dingę dviračių takai”

  1. Anonymous kalbėjo:

    Vakar begdamas tavo ishpeikto takelio atkarpa,pamasciau, kad tai greiciau pesciuju ar begiuju takelis:) Ypac gerai su sportbaciu sulimpa tos shviesesnes plyteles. Tiesa, sportbatis su storu kroso protektoriumi. Su "basketkom" irgi turbut nelabai…
    Anksciau kazkaip nekreipdavau i tai demesio:)

  2. tiesiog tvarkytoja kalbėjo:

    Vakar pagaliau pamačiau tuos dviračių takus Rotušės aikštėje – tai dar baisiau, negu įsivaizdavau. Dabar suprantu, ko taip rypavai apie juos rašydama.

Būtinai palikite komentarą: