Ilga kelionė iki Cebu

DSC_0510

Į Cebu keliausiu naktiniu laivu, kuris plaukia iš Iloilo miesto, į kurį pasigaunu autobusą iš Caticlan. Kelionė ilga, bet patogi. Autobusas sustoja Iloilo stotyje – toli nuo prieplaukos. Čia triratukininkai bando įkalbėti važiuoti su jais – su džypniais, neva, reikia daug persėdimų, bet nuėjus iki džypnių išsiaiškinu, kad persėdimo reikia tik vieno, tad važiuoju su jais. Džypnyje sutinku moteriškę, kuri pasiruošusi man padėti, sako, lipk ten kur aš ir persėsim kartu. Taip ir padarom, tiesa, ji nevažiuoja iki pat prieplaukos, bet paaiškina vairuotojui, kur mane išleisti.

DSC_0493

Prieplaukoje įsigyju bilietą į naktinį laivą į Cebu. Ir netrukus jau esu laive. Čia man išskirta lova – pilnas denis dviaukščių lovų, jaučiuosi kaip milžiniškame hostelio kambaryje, su pora šimtų kambariokų. Ir visa krūva gaidžių – nežinau, kam, nežinau, kodėl, bet dauguma vietinių vežasi po gaidį dėžėje, maiše ar dar kur. Tiesa, kai pirmą kartą išgirstu kakariekuojant, pagalvoju, kad kas nors užsistatė tokį telefono skambutį, bet paskui suprantu – nuo gaidžių Filipinuose net laive nepabėgsi. Negana, kad žadina rytais beveik visur, kur miegojau ir šiaip miestuose bei miesteliuose jų pilna. Laive irgi jų pilną ir kakariekuoja jie visą naktį.

Vis tiek gana neblogai išsimiegu ir pabundu, kai jau aušta rytas ir esame ne taip toli nuo Cebu. Rytas aušta gražiai. Ir netrukus įplaukiame į uostą.

Būtinai palikite komentarą: