Rašyti January, 2014

mūsų klasė

13.January.2014

paskaičiusi porą recenzijų apie šį spektaklį nustebau – toks, įspūdis, kad aš ir recenzentai matėme skirtingus spektaklius. nes dauguma kritikuoja šį spektaklį, kai aš jį pavadinčiau vienu iš įspūdingiausių, labiausiai mane paveikusių spektaklių pastaruoju metu.

daugeliui teatro žiūrovų jis neįtiks, nes tai labai emociškai labai sunkus spektaklis – o juk dauguma žmonių į teatrą ateina gerų emocijų. tuo jis man primena helverio naktį, kitą čia man gera buvo tik nuo pačio Teatro, taip, iš didžiosios: stipri dramaturgija, stipri režisūra, puiki vaidyba ir viską vienijanti emocija mane pagavo ir išlaikė visas tas beveik 4 valandas. net nepajutau, kad spektaklis taip ilgai truko.

kai kurie kaltina režisierę, kad į tokią tragišką istoriją ji pažiūrėjo per lengvai. aš ir pati Y.Ross esu kaltinus lengvumu, bet šitame spektaklyje man ji pasirodė kaip niekad gili ir kaip niekad įdomi. ir tas lengvumas, su kuriuo kartais aktoriai apžaidžia vieną ar kitą sceną ir sukuria tą kontrastą, tą emociją, tą spektaklio poveikį. galų gale, argi reikia visiems būti rimtiems ir skausmo iškreiptais veidais, kad suprastume visą to, kas vyksta scenoje, baisumą? ir kai kuriose scenose netgi gaudžiau momentus, kai galiu nors truputį atsipalaiduoti nuo sunkaus emocinio spaudimo – tarsi įkvėpti oro, nes dažnai spektaklis spaudė taip, kad, regis, pamiršdavau kvėpuoti.

scenoje daug veiksmo, kaitos, balagano. bet man jis visas čia dera ir puikiai papildo dramaturgiją. tam tikrų “klišių” atpažįstamumas čia man tik priartina pjesę ir spektaklį prie žiūrovo ir jokiu būdu jo nesuprastina. vizualiai vaizdas gražus, o emociškai – kabinantis visas reikiamas stygas. ir aktorių ansamblis skamba kaip vienas puikus instrumentas atliekantis šį baisiai sudėtingą kūrinį be priekaištų.

jaunimas vaidina puikai, ypač man patiko Repšio Abraomas, Vaškevičiūtės Dora, Vaičiulytės Rachelė. bet ir visi kiti aktoriai neiškrenta iš ansamblio. man labai patiko visas grupės vientisumas – jie veikia tarsi vienas organizmas ir gyvena viena emocija. puikiai atvaidintas veikalas, plojau atsistojusi pirmiausia aktoriams.

apibendrinant, spektaklis be galo sunkus ir be galo stipus. labai rekomenduoju visiems rimtiems teatralams, bet pasiruoškite, kad laimingi ir pailsėję iš teatro neišeisite. tai ne pramoga, bent jau ne tiesiogine šio žodžio prasme.

citata

2.January.2014

Norėjau išspręsti seną ginčą su laiku. Žygiavimas tapo jį lėtinančia materija. Kelionių magija ištęsdavo sekundes – tos, kurias praleisdavau kelyje, prabėgdavo lėčiau nei kitos. Mane užvaldydavo naujų horizontų troškimas. Dievinau oro uostus, kur visa aplinka kviečia išvykti.

Sylvain Tesson

 

naujųjų rytas

1.January.2014

šiandien važiavau į darbą skambinant Jeruzalės bažnyčios varpams ir auštant labia gražiam rytui. dabar jau rytas išaušo ir pakilo saulė. naujieji metai, matyt, bus tikrai gražūs.