Rašyti July, 2010

Vyšnių sodas

5.July.2010

Šeštadienį teko sudalyvauti spektaklyje Vyšnių sodas. Visas tas renginys tikrai intrigavo – Čechovo pjesės pastatymas ne teatro scenoje, o tikrame sode, įžymūs aktoriai, vaidinantys režisieriai… Tad mielai sutikau ten pasavanoriauti ir kartu pažiūrėti spektaklį.

Tiesą pasakius, jei būčiau mokėjus 100 litų už bilietą, būčiau tikrai nusivylusi ir nepatenkinta. Jausčiausi gerokai permokėjus už tai, ką gavau. Visų pirma, tai ne spektaklis, o pjesės skaitymas. Antra – žiūrovai visą veiksmą mato ne gyvai, o ekrane: veiksmas vyksta sodo namelio viduje, kur telpa max 15 rinktinių žiūrovų, o visi kiti sėdi sode ir žiūri į didelį ekraną arba į mažus televizorius. Taip, finalinė dalis vyksta gyvai, sode, tačiau tik pats finalas, 15-20 min. Tad mokėti 100 litų už tai, kad nuvažiuotum į sodą ir ten žiūrėtum į televizorių, nemanau, kad apsimoka.

Žinoma, ten nėra eilinis sodas ir atmosfera sukurta tikrai puikiai. Taip, žiūrovai ten gauna nemokamos arbatos, sausainių, obuolių, šampano. Taip, pjesės skaitymas stiprus ir įdomus – surinkti įdomūs aktoriai (ir ne tik aktoriai). Tiesa, ta pabaiga, kuri vyksta lauke – per daug popsinė, pernelyg nederanti prie visko – staiga visi veikėjai nei iš šio, nei iš to pradeda šokti kažkokį mokyklinio renginio lygio šokį, maivosi ir tiek. Užtat Vaitkaus finalinis monologas – tikrai įspūdingas.

 Žodž, Vyšnių sodo idėja įdomi, įgyvendinimas pusėtinas, sodas puikus ir atmosfera gera. Bet visa tai tikrai neverta 100 litų.

Kraujas

2.July.2010

šiandien iš manęs nusiurbė puslitrį kraujo. pirmą kartą tapau kraujo donore ir nė kiek nesigailiu. buvo visai nebaisu ir užtruko tik kokį pusvalandį. Ir net nesijaučiau po to nusilpus, tik ranką ties adatos skylute kiek maudžia. užtat gavau gražų raudoną maišelį pirkiniams su kraujo donorystės logotipu. galėsiu dabar visiems demonstruotis.

kraujo centras atvažiavo pas mus į darbą. šiaip jau gaila, kad iš 170 darbuotojų tik 12 pasiryžo atiduoti trupuį savo kraujo. Na, dar vienas kitas buvo pasiryžęs, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių jiems nebuvo leista. bet vis tiek mažoka – net 10 proc. nesiekia.

P.S. Jei norite ir jūs daryti gera žmonėms, o kartu ir atsišviežinti kraują, kreipkitės į nacionalinį kraujo centrą.