Rašyti June, 2007

grįžus į civilizaciją

29.June.2007

pastarąsias keletą dienų
keliavau po lietuvą. po kaimus, kaimelius, miestelius. pamačiau daugybę
bažnyčių, gražių sodybų, apleistų fermų, kraštovaizdžių ir visokių kitokių
lankytinų objektų. pusės dabar jau turbūt nebeatsiminčiau. labai įstrigo Jūrų
muziejus Salake. ten tokia bobulytė savo troboj eksponuoja didžiulę kriauklių
ir jūrų gyvūnų iškamšų kolekciją, kurią pati surinko. ir dar papasakojo visko apie
gyvūnus ir apie savo kolekciją. labai įdomu. tik jei ketinat ten užsukti –
prigriebkit kokią kriauklę, jei tik turit. jai labai patinka dovanos.

kita įspūdinga
ekspozicija buvo L. Šepkos drožinių paroda Rokiškyje. tokie gigantiški ir taip
smulkiai išdrožinėti paveikslai, kad net kvapą gniaužia. žmogus tikrai
pasišventęs buvo drožimui. arba veikt neturėjo ką. beje, rokiškis labai gražus
miestas. susitvarkęs kaip reikiant. rekomenduoju aplankyt.

belankant tas  lankytinas vietas truputį pasibaisėjau, kaip
neprižiūrimas mūsų paveldas. ypač dvarai – tokie gražūs, su didžiuliais parkais
– stovi ir griūna niekieno neprižiūrimi. o dar blogiau – kai kur yra tiesiog
niokojami – tvarkant juos taip, kaip nori savininkas, o ne kaip reikėtų pagal
visas aplinkosaugos ir kultūros paveldo saugojimo taisykles. pasižadėjau, kad
kai būsiu turtinga (nu kai užaugsiu ir turėsiu daug bapkių), įkursiu fondą, kuris rems tokių dvarų atkūrimą ir vertimą
muziejais ar kitos visuomeninės paskirties pastatais.

sapno pasaulis

21.June.2007

man tai šita reklama yra labai labai graži. tokia graži, kad turėjau ją kur nors įdėti.

O agentūra iš mano numylėtos barselonos. Villarrosas.

The power of Dreaming.

The power of dreaming

the power of dreaming

The power of dreaming

The power of dreaming

The power of dreaming

užrašai ant drabužių

21.June.2007

man labai patinka pastebėti, kaip lietuviai nemoka anglų kalbos, arba tiesiog nežiūri į užrašus. ypač tai galioja humanos pirkėjams. štai šiandien mačiau du labai gražius egzempliorius:

1. Rimtas vyras, aukštis gal 2 metrai, pečių plotis – trys. o ant gražios, baltos maikutės, per visą pilvą Cristian Dior logo. Net truputį žibantis. Gražu žiūrėt.

2. Blondinė kaip pridera – kablukai, trumputėlis sijonukas ir aptempta bliuskutė, ant kurios auksu siuvinėtas užrašas “Punk is rebel”.

Tokie tat vaizdai man rytais pakelia nuotaiką.

riešuto kevalas

20.June.2007

topinis šiandienos vertimo sakinys:

Buvimas yra riešuto kevalas.

nepatikėsite, bet sakinys yra absoliučiai teisingas. bent jau microsofto pasaulyje.

wairlesas nevež

20.June.2007

iki užvakar turėjom namie vieną tinklo laidą kokiems 5 kompams. dalinomės. sunku buvo. o užvakar pasistatėm wairlesą. nuo tada aš pradėjau gadintis nervus. esmė ta, kad visur veikia, o mano nešiojamam kompuke – ne. tiksliau beveik veikia – akivaizdžiai čia kažkur įdiegta nervinimo funkcija – internetas įsijungia ir netgi krauna saitus, tačiau tik kokias 2-3 minutes. paskui atsijungia. po 10 min, žiūrėk, vėl įsijungė. ir tuoj pat vėl dingo. ir taip visą laiką. ką bedaryčiau – nepadeda, neveikia ir tiek. tiksliau veikia – dantim tikrai griežt pradėjau.

pagooglinau. mano wairleso korta – bugova. bent jau problemų su ja tikrai ir kitiems pasitaikė. o sprendimų, kurie padėtų, neradau. tai ir sėdžiu vakarais be interneto…

šypsniukai

17.June.2007

šypsniukai – man juokingas, bet ir gražus žodžio emoticons (liet. dažniausiai vadinama smailais) vertimas.

lentynos

16.June.2007

man labai gražu yra knygų prikrautos lentynos. Nusipirkau šiandien dvi, vieną didelę, vieną mažą. knygų užteko tik mažai ir pusei didelės, bet vis tiek man dabar labai labai gražu kambaryje. kai užaugsiu, turėsiu daug bapkių ir savo namą – jame būtinai bus biblioteka – kambarys skirtas tiktai knygoms ir jų skaitytojams.

Pasija pagal Joną

16.June.2007

buvau vakar vilniaus festivalio spektaklyje “Pasija pagal Joną”. Šiaip “Pasija pagal Joną” yra ne sceninis kūrinys, tačiau vienas toks amerikietis nusprendė užkelt ją ant scenos. užkėlė. tik nelabai suprantu, kam. na taip, gal vos vos įdomiau, nei paprastas koncertas, tačiau man įdomiausia buvo muzika ir atlikimas, nes tai buvo geriausia dalis. reginys pats pernelyg statiškas ir pernelyg neišspręstas. keletas įdomių šviesos sprendimų buvo visai neišnaudoti. keletas aktorių scenoje visai neaišku ką veikė. žodžiu, ne sceninis tai reginys.

tačiau atlikimu likau sužavėta. turbūt todėl, kad atliko kūrinį visa krūva užsienio atlikėjų ir tik vienas kitas lietuvis.

rojus žemėje

14.June.2007

kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, koks nuostabus mano naujasis butas. veikia ne tik techniniai privalumai, kuriuos jau kažkada anksčiau suminėjau. štai dabar valgau nuostabias braškes ką tik iš daržo ir tikiu, kad rojus egzistuoja ir žemėje, nes tai tiesiog nuostabus jausmas. pirmos braškės šį sezoną ir dar tokios vykusios. su klausimu “iš kur” grįžtame prie buto privalumų – brolio merginos mama atvežė. ir dar visą krūvą salotų, agurkų, svogūnų, krapų iš to paties daržo. su kitu broliu taip nebūdavo – maistu beveik nesidalindavom, o čia jau kelintą dieną vis ką nors ne savo gamintą valgau. dabar dar sutarėm, kad kiekvieną savaitę toji merginos mama po siuntinį įdės į autobusą, tai maisto pirkti, turbūt visai nereikės.

tiesa, kartais suveikia mano sąžinė ir chaliavčike būti nenoriu, taigi, jau šį šeštadienį gaminsiu savo firminį patiekalą ir maitinsiu brolį bei nuotabiąją jo merginą. reik gi atsilygint.

dviratis dviračiui nelygus

13.June.2007

užsėdau šiandien ant brolio dviračio (manasis vėl tuščiu ratu, jau net nebežinau, kelintą kartą, padangą reikia keist, sena jau, tačiau kai paskutinį kartą kamerą keičiau, neturėjo man tinkamos). pas brolį kalnų dviratis, taigi, visai kitoks nei mano. tai kai užsėdau, pirmi metrai buvo labai sunkūs – galvojau griūsiu čia pat, nes viskas rodės kažkaip ne taip veikia. paskui įsivažiavau, bet vis tiek labai keista važiuot buvo. labai žemas vairas – aš mėgstu važinėt išsitiesus, o ne susilenkus. ir pats dviratis mažiukas. dar nėra purvasargių – pajutau savo kailiu, kai per pirmą balą pervažiavau. paskui dar beveik virtau (į sieną atsirėmiau), kai kėliau koją per priekį (manasis gi moteriškas) ir tos pačios klaidos dar porą kartų vos nepakartojau. užtat pajutau amortizatoriaus privalumus – visas duobes anksčiau subine skaičiuodavau, o dabar taip minkštai važiavau.

kaip bebūtų, mano ar ne mano dviratis, vis tiek jis šimtąkart geriau už išprakaitavusį visuomeninį transportą.