Kategorija 'Ant keturių kojų'

mano katė yra

16.March.2009

pati gražiausia. ir nors žmonės sako, kad ji durna, bet jie nieko apie kates nesupranta. pas mane nindzė jau gyvena 3 metus. su tuo ją ir sveikinu.

“…padarytų bet ką…”

5.March.2008

paprastai kates šeriam sveriamu maistu iš Kikos, tačiau kartais taip išeina, kad joms tenka pasitenkinti maistu iš parduotuvės.  šįryt aš pirmą kartą paskaičiau, kas rašoma ant tų parduotuvinių pakuočių ir supratau, kur čia šuo katė pakastas:

“Katės su Kitekat katei būdingu charakteriu yra laisvos ir protingos, jos visada žino, ko nori. Kai ateina laikas ėsti, šios katės padarytų bet ką, kad tik gautų Kitekat ėdalo…”

brolis pasakytų, kad mano katei terminas “protingos” netinka. aš pasakyčiau, kad jo katei tas terminas netinka dar labiau. bet ne apie tai aš. aš apie “padarytų bet ką”.

ką daro mano katė? ne gana to, kad miaukia už durų, miaukia prie šaldytuvo, miaukia besitrindama apie kojas, ji dar ir savaitgaliais neduoda miegoti iki pietų (kaip aš būčiau linkus). viskas prasideda kokią 9 ryto nuo laipiojimų per mane. jei tai nepadeda, laipiojimas papildomas miauksėjimu. jei vis dar nesikeliu ir nejudu link šaldytuvo, katė atsitupia man prie veido ir su letenėle kepšt, kepšt per veidą. arba, jei išlindus iš po antklodės kokia koja, tai kepšt kepšt gali būti ir su nagučiais per koją. tada belieka arba slėptis po antklode, arba mesti katę nuo lovos (kur ji netrukus sugrįš), arba keltis ir judėti šaldytuvo linkui.

sarginės katės

21.January.2008

kai aš prausiuosi rytais duše, už durų tupi katės ir mane saugo. mano katė visada ten, kai aš duše. neseniai ji pradėjo miaukti betupėdama už tų durų (tiesa, aš negirdėjau to – brolis pasakė, nes mūsų vonioj ventiliatorius garsiai ūžia). ji taip darydavo seniai seniai, kai dar kitame bute su kitu broliu gyvenau – tada ją pasiimdavau į vonią, kad brolio nežadintų – įsitaisydavo ant skalbimo mašinos ir snausdavo. dabar vėl nusprendžiau savo miaukiančią katę pasiimti į vonią, kad būtų ramu. ji įsitaisė ant tualeto bakelio ir vėl snaudžia. šįryt išlendam su kate iš dušo, o brolis sako – “ką tu darai katėms? dabar Kačius tupi už durų ir miaukia”.
va taip mane saugo katės.

gyvatkatė

15.January.2008

sapnuoju dar vieną kažkokį nuotykinį savo sapną (jodinėjom po kažkokias pievas su kažkuo), jame miegu ir pabudusi randu gyvatę nuodingą, gulinčią man ant krūtinės. guliu ir negaliu pajudėti, nes įkas. guliu taip ilgai, bet paskui netyčia sujudu, gyvatė pakelia galvą, pažiūri į mane ir… pabundu. o man ant krūtinės – katė. guli ir nekaltom akim spokso, bjaurybė.

žaisliukai

13.January.2008

Kadangi mano žvėris (žr. nuotraukoje) rado dar vieną patį geriausią žaislą, nusprendžiau pagaliau parašyti tai, ką seniai norėjau:
Kačių žaislų gamintojai nė velnio nenutuokia apie kates.
Turiu pasakyti, kad iš visų katiniškų žaislų tik vienu – tokia meškere su pele ant kabliuko (katėms žvejoti) – mano katė domėjosi ilgiau, nei 5 minutes. O štai su juodu kaspinu (nuotraukoje) katė gali žaisti ne vieną valandą. Tiesa, dar reikalinga ranka, kilojantį tą kaspiną. Geriausi ir įdomiausi žaislai yra virvelės, šniūreliai (ir laidai), saldainių popierėliai, ausų krapštukai ir kištukai, maišeliai, dėžutės, riešutai ir kita smulkmė. Bėda tik ta, kad tokių daiktų brangiai neparduosi, tai ir pilnos parduotuvės visokių pelių imitacijų, kamuoliukai ir pan – mano namuos ie guli sau kampe niekam nereikalingi. Na taip, gal ir yra kačių, kurios tokiems daiktams skiria kiek daugiau laiko – bet aš tokių kačių nepažįstu.

katė skraiduolė

13.December.2007

turim namuose katę skraiduolę. brolio katė išskrido iš mūsų penktojo aukšto balkono. turbūt paslydo – katės dūko tuo metu, o balkone buvo primesta visokio šlamšto. nukrito, palyginus, sėkmingai, bet apačioj rado asfaltą ir kaukštelėjo į jį smakrą. užsidirbo smegenų sutrenkimą, vizitą pas veterinarą, meilę, priežiūrą ir maitinimą per švirkštą. buvo labai baisu, bet dabar, tikimės viskas bus gerai – jau atgavo šiek tiek gyvybingumo.

mano knygų lentynoj gyvena katė

21.October.2007

mano katė visa atsigimusi į mane. jai visada patikdavo tupėti ant dviračio sėdynės. tiesa, taip kartą ir dviratį nuvertė. o dabar ji susirado naują miegojimo vietą. ir dabar ten miega. pagavau ją jau besiruošiančią snūstelėti:

gaudynės

3.October.2007

na ir darbadienis. tik dabar atradau laiko aprašyti šio ryto gaudynes su katėmis.

pabudau per vėlai. gerokai per vėlai, tad po 15 minučių jau tempiau savo dviratį per duris – vėlavau. tuo metu katės žaidė gaudynių. tik užsisukau, su dviračiu – mano katė atvijo brolio katę prie durų ir šmurkšt abi pro duris. mano katė jau porą kartų buvo taip padarius, ji palipa truputį aukštyn ir leidžiasi sugaunama. brolio katė kol kas pro duris nelindo. mano katė ją išvijo. o dvi katės, tai ne viena…

taigi, durys atviros, dviratis stovi laiptinėj, o aš paskui kates. savo katę pagavau, kaip visad, tarp 7 i 8 aukšto (manasis yra 5). parnešiau, uždariau ir išėjau brolio katės ieškoti. ant laiptų neradau. o mano name koridoriai ne tie, kurie visi iš karto aprėpiami, blogiausiu atveju liftas už kampo – o ilgi ir užsiraitę į šalis. pradėjau žemyn nuo 9 aukšto (iki kurio užlipau su viltimi,kad katė bus likusi prie laiptų) ir radau 7. net gaudyt nereikėjo, tik paimt ir parnešt.

vėlavau į darbą 15 minučių.

pabaisos spintoje

2.September.2007

mano spintoje gyvena pabaisos. ir jų bijo mano brolio katė.

radau ją šnypšiančią prie vos vos pradarytos spintos. visa pasišiaušusi. net patikrinau, ar tikrai nieko spintoje nėra, bet be mano batų ir skudurų nieko neradau. atidariau tą spintą, parodžiau jai, kad pabaisų ten nėra, bet ji ir dabar bijo tos spintos, labai bijo. taigi, turbūt ten gyvena kačių pabaisos. nors mano katė toje spintoje ramiai sau miega per dienas ir naktis. gal ji ir yra toji pabaisa…

ir vis tik keista matyti katę, bijančią tamsių spintų…

sugedo mano katė

31.August.2007

po nelabai pavykusio pasilakstymo po blogus, grįžtu prie savo asmeninio gyvenimo kronikų. taigi, sugedo mano katė. susirgo ar šiaip kas. tiesa, vienas negerumas man aiškus – ji turi blusų. nuo to šuns, kurį kartais paglobojame. daug kasosi ir labai nepatenkinta. bet čia dar niekis. šitą problemą bent jau žinau, kaip spręsti. o va šį rytą pabudau nuo to, kad ji vėmė. ir dar radau jos prišikta kambario viduryje. ir vos neprimyžo man ant rūbų krūvos – laiku pamačiau keliant uodegą. paskui dar norėjo myžtelėti ant puzzle, kurią namie dėliojame. šiaip mano katė yra labai tvarkinga, ir primyžus ne į dėžutę buvo tik vieną kartą – kai buvo apdujus nuo vaistų po sterilizacijos. taigi, tokie dalykai mane labai neramina – kažkas ten joje sugedo. ir dar jai ypač reikėjo meilumo šį rytą – o mano katė tikrai nėra meili – tai irgi ženklas, kad kažkas jai negerai – gal ką skauda ar šiaip blogai jaučias. nerimaudama palikau ją namuose (prieš tai paslėpus viską, ką galėjau, kad neapmyžtų). tikiuosi, kad gal tiesiog kažką ne tą suvalgė ir vakare grįžusi rasiu ją tokią, kaip visada. pasitaisiusią. bet jeigu kas nors rimtesnio?